Президент Бразилії Лула обговорює мирні зусилля із Зеленським у відеозв’язку

БРАЗІЛІЯ, 2 березня (Reuters) – Президент Бразилії Луїс Інасіо Лула да Сілва у четвер сказав президенту України Володимиру Зеленському, що він заохочуватиме країни приєднатися до мирних переговорів для припинення конфлікту між Україною та Росією.

«Я підтвердив бажання Бразилії розмовляти з іншими країнами та брати участь у будь-якій ініціативі, пов’язаній із розбудовою миру та діалогу. Ніхто не хоче війни», – написав Лула у Twitter після відеодзвінка із Зеленським.

Детальніше на сайті – https://reut.rs/3mA64Dm

Рада з прав людини заслуховує презентацію звітів Верховного комісара щодо Колумбії, Гватемали, Гондурасу та Кіпру та починає загальні дебати щодо глобального оновлення Верховного комісара та щодо звітів

Сьогодні вдень Рада з прав людини заслухала Фолькера Тюрка, Верховного комісара ООН з прав людини, який представив звіти про діяльність його офісу в Колумбії, Гватемалі та Гондурасі, а також звіт щодо Кіпру. Потім розпочалися загальні дебати щодо його глобальної інформації про діяльність його Офісу та останні події в галузі прав людини, а також щодо чотирьох доповідей.

Детальніше на сайті – https://bit.ly/3T32jTi

Міністр закордонних справ Аргентина хоче, щоб війна в Україні закінчилася

ДАКА, Бангладеш (AP) — Міністр закордонних справ Аргентини Сантьяго Каф’єро заявив у вівторок, що вторгнення Росії в Україну має припинитися та не лише дестабілізувало мир, але й вплинуло на ціни в його країні.

«Латинська Америка – це зона миру, найбільш густонаселена зона миру», – сказав Каф’єро в інтерв’ю Associated Press. «У нас немає військових розробок і військової інфраструктури для участі у війні, яку ми вимагаємо припинити і не продовжувати».

Детальніше на сайті – https://bit.ly/3SY0XsS

Венесуельці все ще сумують за Чавесом, хочуть, щоб Мадуро зробив «краще»

КАРАКАС, Венесуела. У своєму останньому телезверненні перед смертю від раку покійний президент Уго Чавес сказав венесуельцям обрати Ніколаса Мадуро його наступником, пообіцявши, що ліва політика, спрямована на зменшення бідності, продовжуватиметься під керівництвом тодішнього віце-президента.

Детальніше на сайті – https://wapo.st/3Yz5NOa

Моральний крах Латинської Америки – Андрес Веласко/PS

МОНТЕВІДЕО – З 1970-х до 1990-х років, коли військові диктатури Латинської Америки вбили десятки тисяч мирних жителів, було і правильно, і необхідно закликати світ втрутитися та зупинити бійню. Сьогодні російський президент Володимир Путін робить те, що робили Хорхе Рафаель Відела в Аргентині, Альберто Фухіморі в Перу та Августо Піночет в Чилі, причому в значно більших масштабах. Проте латиноамериканські уряди, більшість із яких належать до тих самих лівих, які зазнавали переслідувань у минулі десятиліття, балакають про «нейтралітет» і «невтручання». Це моральний провал жахливих масштабів.

Детальніше на сайті – https://bit.ly/3ZS35og

Латинська Америка та Україна: виклики на шляху до дипломатичного діалогу

Проблемою комунікацій між Україною та країнами Латинської Америки є слабка мережа дипломатичних зв’язків. Нині діють посольства в Аргентині, Бразилії, Кубі, Мексиці та Перу, а в Республіці Чилі – відділення Посольства України в Аргентинській Республіці. Російські дипломатичні установи, для порівняння, розташовані майже у всіх 33 країнах регіону.

Детальніше на сайті – https://bit.ly/3J5dLsK

Рік війни в Україні: хронологія підтримки кубинським режимом російського союзника

Війні Росії в Україні виповнився рік. З 24 лютого 2022 року понад 42 200 людей загинули і 14 мільйонів були вимушеними переселенцями під час того, що Володимир Путін у своїй промові назвав «спеціальною військовою операцією» із захисту Донбасу. Крім людських і матеріальних наслідків для українців, перше за 80 років територіальне вторгнення в суверенну державу в Європі мало міжнародні наслідки, від їжі до енергії.

Детальніше на сайті – https://bit.ly/3yocQyB

Єдина підтримка України є як ніколи важливою

24 лютого світ відзначив першу річницю повномасштабного вторгнення президента Путіна в Україну. Старійшини додали свій голос до тих, хто засуджує триваючу незаконну агресію Росії, закликавши до міжнародного засудження останніх дій Путіна щодо посилення ядерної загрози.

Детальніше на сайті – https://bit.ly/3ylLZTM

Популярные публикации