Міністр зв’язку та оцифровки Гани про вплив українсько-російської війни

У недавній заяві міністр зв’язку та оцифровки Гани Урсула Овусу-Кефул підкреслила, що без підтримки з боку міжнародних партнерів Національний демократичний конгрес не впорався з регулюванням економіки в умовах російського вторгнення. Урсула під час виступу члену парламенту Атти Ак’я додала, що б за таких умов «ми б були мертвими».

Варто зазначити, що нині Гана веде переговори з метою отримання допомоги розміром 3 мільярди доларів від Міжнародного валютного фонду.

Більше деталей та пряма мова за посиланням: URL

Україна в пошуку підтримки задля дотримання безпеки поставок зерна до Африки

У вівторок уряд України закликав міжнародних партнерів посприяти безперебійним поставкам зерна до Африки шляхом встановлення охорони по маршруту поставок, які використовуються для транспортування мільйонів тонн українського зерна.

Український посол на саміті найменш розвинутих країн у Досі повідомив, що з листопада було відвантажено 2,7 мільйона тон зерна.

Задля забезпечення вчасних поставок зерна запустив програму під назвою «Зерно з України», в цілому для бідних африканських країн.

Ще понад 60 суден з зерном проходять перевірки та узгодження графіку поставок і будуть відправлені «до найбільш постраждалих від голоду та посухи країн Африки та Азії», зазначив спецпредставник України з питань Близького Сходу та Африки Максим Субх.

Росія цинічно і неодноразово намагалася припинити поставки зерна задля маніпулювання поставками зерна до Африки власного виробництва. Так Росія запровадила блокаду українських портів, поки ООН і Туреччина не узгодять поставки.

Субх подякував урядам західних країн та Європейському Союзу за пожертву понад 150 мільйонів доларів на програму «Зерно з України», яка варто зазначити має на меті протистояти заяви Росії про те, що Україна винна у міжнародній продовольчій кризі.

Пряма мова Максима Субха та інші деталі за посиланням: URL

Яким чином заяви ПАР вплинуть на її долю в міжнародних відносинах

В березні ПАР посіла місце в Раді ООН з прав людини в Женеві на період 2023-2025 років. 2023 рік і вторгнення Росії безперечно вплинуть на зовнішню політику демократичної Південної Африканської Республіки та майбутнє ПАР в міжнародних відносинах.

Варто зазначити що завдяки інститутам демократії та демократичним законам ПАР створила імідж країни, яка прагне змін і бере активну участь в міжнародному співробітництві. Однак неоднозначні заяви щодо російського вторгнення, намагання «всидіти на обох стільцях», та спільні військові тренування з Росією ставлять під сумнів про наявність демократичних начал в ПАР.

Незважаючи на колоніалізм та його домінування у світовій фінансовій системі, торгових структурах і потоках прямих іноземних інвестицій ПАР поступово зближується з Росією, оскільки усвідомлює «хто має хліб з маслом».

Вищезазначене дає змогу зрозуміти чому ПАР, з заявами про прагнення миру на основі переговорів, намагається уникнути своєї відповідальності не називає вторгнення в Україну таким, яким воно є. Це може призвести до погіршення міжнародних відносин ПАР з іншими країнами союзниками України та призвести до впровадження санкцій на ПАР як союзника країни-агресора та пособника тероризму.

Детальніше ознайомитися з думками експертів та їх заявами щодо цього можна за посиланням: URL

Україно-російська війна це вирішальний момент для Африки —  посол Уганди

Постійний представник Уганди в ООН Адонія Айебаре виступив з заявою щодо негативного впливу на Африку внаслідок торішнього вторгнення Росії в Україну. За словами посла Уганди військова агресія Росії порушила низку міжнародних договорів, підкреслила роль та важливість міжнародної дипломатії, і призвела до економічної кризи по всій Африці.

Африка, яка нещодавно звикла до звичайного життя без пандемії коронавірусу бореться з новими викликами, які спричинили варварські дії Росії. Зростання інфляційного тиску. Стрімке зростання цін на продовольство та пальне та обмеження фінансового простору кинуло виклик не лише Африці, а й західній бінарності та призвело до конфліктів в різноманітних інституціях як ООН.

Посол Уганди дав розлогу відповідь про те як зміщається центр влади від Ради Безпеки ООН до більш потужного органу, а саме до Генеральної Асамблеї ООН.

Ознайомитися з повною заявою посла та іншими деталями можна за посиланням: URL

Популярные публикации