Україна у ЗМІ Латинської Америки: огляд

БРАЗІЛІЯ (Reuters) – Президент Бразилії Луїс Інасіо Лула да Сілва заявив у вівторок, що не відвідає Росію чи Україну через триваючу війну, але він залишається відданим мирному врегулюванню конфлікту.

Лідер лівих додав на заході в столиці Бразиліа, що конфлікт, спровокований вторгненням Росії в Україну, має бути немислимим.

Детальніше на сайті https://yhoo.it/3mOtkO1

Аналіз: Лоскутні виправлення дефіциту зерна в Україні роблять світ уразливим через рік війни

(Reuters) – Набір виправлень і збільшення посівів сільськогосподарських культур у всьому світі для протидії впливу війни в Україні на світові постачання зерна недостатньо, щоб запобігти подальшим ризикам збоїв.

Велика шкода, завдана сільськогосподарському сектору України, і невпевненість у тому, що угода ООН щодо експортного коридору для експорту зерна буде продовжена цього місяця, свідчать про те, що ціни на продовольство можуть залишатися високими, посилюючи потенціал голоду, якщо виникнуть інші проблеми, попереджають експерти з сільського господарства.

Тим часом несприятлива погода, в тому числі історична посуха в Аргентині, експортері кукурудзи № 3, підкреслює ризики погіршення погодних умов у всьому світі для поставок продовольства.

Детальніше на сайті https://bit.ly/3YQOWqv

Позиція Латинської Америки щодо України потрапила в пастку минулого

Наскільки люди в Латинській Америці ненавидять США?

Питання навряд чи нове, але війна в Україні знову піднімає його: як країни Латинської Америки, які голосно віддані принципу невтручання, можуть відмахнутися від рішення автократичного олігарха відправити танки, щоб заволодіти меншим сусідом, чий землі та ресурсів, яких його країна прагнула століттями? Відповідь мало пов’язана з тим, що відбувається на Донбасі чи в Києві.

Детальніше на сайті https://wapo.st/3TjWctV

Українцям, які втекли від війни, загрожує кінець тимчасового притулку США

САН-ДІЄГО (AP) Коли американські чиновники на американсько-мексиканському кордоні в квітні минулого року поставили штамп в українські паспорти Марії та її доньки та дали їм дозвіл залишитися на рік, вона подумала, що повернеться додому протягом кількох місяців.

Тепер, коли цей рік майже закінчився, а війна, через яку вони втекли, все ще вирує, їхній дозвіл залишитися в США — відомий як гуманітарне умовно-дострокове звільнення — закінчується 23 квітня.

Детальніше на сайті https://bit.ly/3mS9m5c

Війна в Україні повертає Ніколаса Мадуро на світову арену

Більшу частину десятиліття, яке Ніколас Мадуро був президентом Венесуели, він був міжнародним ізгоєм. Але вторгнення Росії в Україну стало основною причиною того, чому колись ворогуючі уряди тепер прихильніше ставляться до венесуельського деспота. Зростання цін на нафту, інфляція, криза вартості життя та глобальна боротьба за енергоносії зробили Мадуро знову привабливим для Заходу.

Детальніше на сайті https://bit.ly/3JIwLPx

Експорт бананів з Колумбії впав на 2,7% у 2022 році через дощі та війну в Україні

Експорт бананів з Колумбії впав на 2,7% до 108 мільйонів 20-кілограмових ящиків минулого року, повідомив Reuters у вівторок глава асоціації виробників бананів, посилаючись на негоду, дощову погоду та складні міжнародні ринки через війну в Україні.

За даними Колумбійської асоціації виробників бананів (Augura), експорт бананів склав 892 мільйони доларів, що трохи менше, ніж у 898 мільйонів доларів у 2021 році, коли Андська країна експортувала 111 мільйонів ящиків жовтих фруктів.

Детальніше на сайті https://bit.ly/3yFpDNj

Активісти кажуть країнам Латинської Америки «неможливо бути нейтральними» у війні в Україні

Монтевідео, 14 березня (EFE) Країни Латинської Америки, далекі від страждань на полі бою, не повинні залишатися нейтральними щодо російського вторгнення в Україну, відомий російський журналіст Кирило Мартинов і член правозахисної організації, лауреат Нобелівської премії миру. Меморіал Павла Андрєєва сказав.

Мартинов, головний редактор «Новой газеты Европа» і колишній політичний редактор нині закритої газети «Новая газета», головний редактор якої Дмитро Муратов отримав Нобелівську премію миру 2021 року, і Андрєєв, представник «Меморіалу», який отримав омріяну нагороду минулого. року закликав до негайного припинення агресії Росії в Україні.

Детальніше на сайті https://bit.ly/3LmcsZn

Зменшення руху через Панамський канал загрожує місцевій економіці, попереджають керівники

ПАНАМА-СІТІ, (Reuters). Очікується, що кількість вантажів, що проходять через Панамський канал, скоротиться в цьому фінансовому році, заявило в середу керівництво каналу, а експерти попереджають, що менші обсяги можуть завдати шкоди економіці Панами.

Адміністратор каналу Рікаурте Васкес сказав, що установа прогнозує лише 500 мільйонів тонн вантажів, які пройдуть через 50-мильний (80-кілометровий) трансокеанський водний шлях у 2023 фінансовому році, приблизно на 10,3 мільйона менше, ніж попередній прогноз.

Детальніше на сайті https://bit.ly/3mWf3Py

Україна повинна зробити більше, щоб протистояти російським наративам на Глобальному Півдні

Понад рік після того, як Володимир Путін почав повномасштабне вторгнення в Україну, міжнародна реакція на війну залишається різко розділеною. У той час як Захід багато зробив для єдності на підтримку України, решта світу в основному не бажала протистояти чи навіть засуджувати Росію будь-яким значущим чином.

Це не лише питання отримання голосів в ООН і отримання політичних балів на міжнародних форумах. Небажання країн Глобального Півдня приєднатися до санкцій Заходу суттєво підриває зусилля з ізоляції Росії, водночас надаючи Москві фінансові та матеріальні засоби для підтримки війни в Україні на невизначений термін.

Детальніше на сайті https://bit.ly/40bg2ti

Популярні публікації