Україна у фокусі Західних ЗМІ: тижневий огляд

Тиждень подій та заяв, котрі стосуються України у Західних ЗМІ. Про пожежу у будівлі охорони в Ростові-на-Дону, православні монахи відмовляються покидати монастир через зв’язки з Росією і т.д. читайте нижче.

Пожежа у будівлі охорони в російському Ростові-на-Дону

Щонайменше одна людина загинула і двоє отримали поранення в результаті пожежі в будівлі Федеральної служби безпеки (ФСБ) Росії в південному місті Ростов-на-Дону, повідомляють російські ЗМІ. Губернатор Ростовської області заявив, що причиною пожежі стала коротке замикання, в результаті якої спалахнули паливні баки. Вулицю, де розташована будівля, перегородили. Пожежа сталася в будівлі регіонального прикордонного управління ФСБ в населеному пункті міста.

Більш детально про ситуацію з пожежею в будівлі регіонального управління ФСБ читайте від BBC за посиланням – http://surl.li/fnrhi

Православні монахи в Україні ігнорують наказ залишити Київський монастир через зв’язки з Росією

Стародавній золотоверхий культовий комплекс є найзначнішим православним монастирем країни. Ченці в резиденції донедавна перебували під юрисдикцією Москви. Однак вони кажуть, що розірвали відносини з Російською православною церквою після того, як її лідер, патріарх Кирило, підтримав вторгнення Москви минулого року, але український уряд не переконав.

«Один із монахів, який назвався Авелем, заперечував будь-які зв’язки з російським урядом: «Століттями ми належали до церкви, яка має свій початок і патріарха… і видавати з нас якихось іноземні агенти чи вороги… це неправда, це не так. Це наші люди, наша земля і наша Лавра».

Про причини та подальший розвиток подій щодо монахів з Київського монастирю читайте від Euronews за посиланням –  http://surl.li/fnrhf

Росія заявляє, що не визнає Гаазький суд через повідомлення про ордери на арешт

Москва заявила, що не визнає юрисдикцію Міжнародного кримінального суду в Гаазі після повідомлень про те, що суд, як очікується, вимагатиме перших ордерів на арешт росіян через війну в Україні.

«Ми не визнаємо цей суд; ми не визнаємо її юрисдикцію», – заявив журналістам у вівторок вранці речник Володимира Путіна Дмитро Пєсков.

Інформаційні агенції New York Times і Reuters повідомили в понеділок, що прокурор Міжнародного кримінального суду (МКС) офіційно порушить дві справи про військові злочини та видасть ордери на арешт кількох росіян, яких вважають відповідальними за масове викрадення українських дітей і напади на українців. цивільна інфраструктура. У разі успіху – це буде перший раз, коли ордери МКС будуть видані у зв’язку з вторгненням в Україну».

Більш детально про ордери на арешт та відмову від Гаазького суду з боку РФ читайте від The Guardian за посиланням – http://surl.li/fnrgz

Польща може передати Україні винищувачі МіГ-29 протягом кількох тижнів

Прем’єр-міністр Польщі заявив у вівторок, що його уряд може передати Україні винищувачі МіГ-29 радянського виробництва «протягом наступних чотирьох-шести тижнів».

Минулого тижня лідери Польщі заявили, що військові літаки будуть відправлені лише в рамках більшої міжнародної коаліції. Словаччина також заявила про готовність надати Києву свої літаки МіГ-29, а дві країни НАТО закликали інших приєднатися. Кількість винищувачів не уточнюється».

Більш детально про нюанси та умови передачі МІГ-29 читайте від ApNews за посиланням – http://surl.li/fnrgv

США шукають нові способи покарання російських олігархів за війну в Україні

Від Міністерства фінансів до Міністерства юстиції США зосередять зусилля на законній ліквідації власності російських олігархів, посиленні фінансових санкцій щодо тих, хто сприяє ухиленню від санкцій , і ліквідації лазівок у законі, які дозволяють олігархам використовувати підставні компанії для переміщення через фінансову систему США.

Ендрю Адамс, який очолює робочу групу KleptoCapture, призначену для забезпечення дотримання в США економічних обмежень, накладених на Росію та її мільярдерів, сказав Associated Press, що група приділяє першочергові зусилля з виявлення тих, хто допомагає росіянам ухилятися від санкцій і порушувати експортний контроль .

«Ці незаконні мережі закупівель продовжуватимуть займати дедалі більшу частину нашої смуги пропускання», – сказав Адамс.

Більш детально про методи покарання російських олігархів закордоном читайте від Los Angeles Times за посиланням –  http://surl.li/fnrgq

Український коваль забирає зламані рушниці, боєприпаси і перетворює їх на «квіти війни»

Коваль у контрольованому Росією східноукраїнському місті Донецьку практично перековує мечі на лемеші та перетворює сміття на скарби.

Віктор Міхальов бере зброю та боєприпаси і виготовляє те, що він називає квітами війни. Пан Міхальов, який отримав професію зварника, живе і працює в будинку, де паркан і двері прикрашені кованими квітами та виноградом. У його майстерні купи напівзгорілих кулеметів і снарядів з фронту війни. Друзі та знайомі привозять їх як сировину для свого мистецтва.

 

Більш детально про історію та роботи місцевого коваля читайте від ABC News за посиланням – http://surl.li/fnrgl

Популярні публікації