У Пентагоні офіційно оголосили найтаємничіший пакет допомоги на 1,2 млрд доларів лише на шість позицій
США під час передачі озброєння доволі часто, попри нібито публічність, застосовують максимально розмиті формулювання, але на цей раз досягли апогею.
У Вашингтоні офіційно оголошено новий пакет допомоги України озброєнням загальною вартістю 1,2 млрд доларів, який виділяється за програмою Ініціативи сприяння безпеці України (USAI), коли мова йде про замовлення у виробників.
Офіційно перелік складається лише з шести пунктів з яких лише три містять конкретику.
Зокрема мова йде про:
- Додаткові системи ППО та боєприпаси.
- Обладнання для інтеграції західних пускових установок, ракет і радарів із системами протиповітряної оборони України.
- Боєприпаси для боротьби з безпілотними літальними системами.
- Артилерійські снаряди калібру 155 мм.
- Послуги комерційних супутникових зображень.
- Підтримка діяльності з навчання, технічного обслуговування та підтримки.
Тобто точна інформація є лише відносно артилерійських боєприпасів для західних 155-мм систем, оплата доступу до супутникових знімків від приватних компаній та загальна підтримка та тренування. Три інші пункти, які стосуються протиповітряної оборони, повністю розмиті у формулюваннях.
Бо у додаткові системи ППО можливо внести все, починаючи від одного ПЗРК Stinger до якщо й не ЗРК Patriot (який один потягнув би на весь пакет допомоги), але до NASAMS точно. А боєприпаси для боротьби з БПЛА починаються з патронів для кулемета.
Що мається на увазі під питанням інтеграції західних засобів протиповітряної оборони у систему ППО України – також абсолютно відкрите питання. Бо зрештою може торкатися процесів пов’язаних з автоматизованими системами управління, як й інтеграції ракет західного зразка у радянські комплекси.
Таким чином офіційне повідомлення від Пентагону хоча й містить певні натяки, але формулювання настільки розмиті, що залишається робити виключно припущення щодо суті. Хоча варто зазначити, що зранку у західних ЗМІ з’явився попередній опис того, що буде у цьому пакеті.
Зокрема згадувались ЗРК HAWK та втаємничені дрони протиповітряної оборони. Але в офіційному описі немає такої конкретики, хоча HAWK цілком вкладається у поняття додаткових систем ППО або інтеграції до наявних систем ППО України.
Відносно ж «дронів протиповітряної оборони», то про такий окремий клас БПЛА взагалі нічного не відомо, а в офіційному переліку згадуються лише «боєприпаси для боротьби з БПЛА». Й єдине, що може поєднати поняття «дрон ППО» та «боєприпас проти дронів» це щось на кшталт комплексу FS-LIDS від Raytheon.
У ньому за знищення цілі якраз відповідає Coyote Block 2, який «виріс» з дрона-камікадзе Coyote Block 1 з електродвигуном, який не дозволяв отримати відповідну енергетику. У Block 2 використовується твердопаливний прискорювач та мініатюрний реактивний двигун і мова вже йде все ж таки про ракету.
Й таким чином, цей пакет допомоги від США на 9 травня можливо вважати найбільш втаємничених з усіх, які до цього оголошував Пентагон. Й це чудово, бо такий підхід дозволяє робити для ворога сюрпризи, а не анонси.
Джерело: DefenseExpress