«Німеччина захищає виключно свої національні інтереси», – Антон Найчук.

Національні інтереси Німеччини не співпадають з нашими в частині енергетики. Про це в ефірі 4 каналу заявив Антон Найчук, директор Фонду громадської дипломатії.

«Олаф Шольц активно підтримує успішне завершення проєкту «Північний потік – 2». До того, фінансово-промислові групи, які стоять за правлячою Соціал-демократичною партією Німеччини підтримують цю позицію. Тому Шольцу необхідно маневрувати, й він це робив шляхом різного роду заяв американській пресі напередодні зустрічі з Джо Байденом, але в кінцевому не погодив спільне зі США введення санкцій щодо «Північного потоку – 2» навіть у випадку початку збройної агресії РФ проти України. Оскільки Шольцу важливо вивести цей проєкт з під будь яких можливих санкцій», – заявив Антон Найчук.

Експерт додав, що питання підтримки України зі сторони Німеччини в найближчій перспективі виявляється малоймовірним.

«Шольц прагне зняти українське питання з пріоритетів міжнародного порядку денного. Думаю, його повністю влаштує сценарій, за якого Україна імпелементує Мінські угоди за інструкціями Кремля. Саме тому важко сказати, що Шольц може бути союзником України в цих питаннях», – підсумував Найчук.