«Гра на підвищення ставок – це серйозний ризик для України», – Антон Найчук

Ключові геополітичні гравці грають на підвищення ставок щодо вирішення українського питання. Про це заявив в студії 4 каналу Антон Найчук, директор Фонду громадської дипломатії.

«Радикальні заяви російських дипломатів та політиків щодо розміщення російських військ вздовж українського кордону – це гра на підвищення ставок. Так само як і посилення діалогу між Росією та Іраном й Китаєм або можливість збільшення військового контингенту РФ у Калінінградській області», –  відзначив Антон Найчук.

Крім того, експерт наголосив на необхідності читати заяви російського керівництва поміж рядків та усвідомлювати, що ключове з них – змусити Україну імплементувати політичну частину Мінських угод.

«Ми бачимо класичну дипломатію. Для того, щоб проштовхнути свої інтереси сторони підвищують ставки. Відповідно до дій Росії за таким сценарієм починають діяти держави НАТО, адже виконання озвучених Кремлем вимог – не можливе. Впевнений, що це прекрасно розуміють в Росії, що жодних юридичних гарантій щодо України в НАТО дати не зможуть. Саме тому Росію може влаштувати інтеграція Україною політичної частини Мінських угод, до чого офіційний Київ повинен «змусити» колективний Захід», – додав директор Фонду громадської дипломатії.