Сурен Петросян: Вірменський народ знає правду і підтримує Україну

Сьогодні важлива дата для усіх вірмен, які дії вживає вірменська діаспора в Україні для привернення уваги до питання офіційного визнання подій 24 квітня геноцидом?

За моєї ініціативи ми реєстрували петицію на сайті Президента Україна, яка, за моїми даними, набрала необхідну кількість голосів – понад 25 тисяч, але в силу, як на мене, технічних обставин, наша звернення не пустили на розгляд. Можливо дане питання на той час було дуже токсичне і викликало б не бажаний резонанс. Я ні кого не обвинувачую і не маю претензій. Ми надалі вживатимемо кроків і не зупинимось в питанні досягнення цілей.

Які кроки Ви маєте на увазі?

Не буду завчасно анонсувати, хочу лише повідомити, що за результатами поширення петиції та збору підписів ми зуміли консолідувати величезну кількість представників вірменської діаспори. Вони були готові навіть документально засвідчувати власні підписи: іншими словами – на папері підготувати 25 тисяч підписів із зверненням до Президента. Однак, усьому свій час. Що я маю на увазі?

Першочергово, для мене, як для громадянина України, який проживає тут, важливо зробити все можливе, щоб наші Збройні Сили виграли війну на полі бою, Офіс Президента і Міністерство закордонних справ виграло війну на дипломатичній ниві, щоб Україна звільнили власні території і розпочала відновлюватись. Це першочергово. Уся вірменська діаспора докладає зусиль для того, щоб Україна перемогла.

Не має жодних політичних чи національних протиріч. Як громадянин Украъни, я вдячний за те, що Туреччина надала нам військову техніку і надає сприяння в роботі зернового коридору.  

Паралельно, ми готуємо ряд соціальних ініціатив, спрямованих на вшанування вкладу української культури в українську історію. Маю висловити слова вдячності послу Вірменії в Україні пану Карапетяну, який докладає максимальних зусиль для роботи в таких непростих умовах.

А до теми офіційного визнання геноциду, ми ще повернемось у майбутньому. У Верховній Раді є група дружби Україна-Вірменія, яка підтримуватиме наші ініціативи.

Вірменська діаспора в країнах Східної Європи: на чиїй стороні вона у війні в Україні?

Безсумнівно, усі повноцінні представники вірменської діаспори на сторони України. Я спілкуюсь з представниками у Польщі, Молдові, Угорщині, Словаччині, Румунії – усі вони розуміють, що відбуваються. Допомагаємо у цьому їм і ми, через канали публічної дипломатії та постійну комунікацію. Вони розуміють, що російська федерація напала на Україну, знищує наш народ та інші народи, які проживають на українській території. Більше того, діаспора допомагає усім можливим.

В Україні усі свідомі представники української діаспори також мобілізувались для боротьби за незалежність нашої Держави. Багато хто безпосередньо на лінії фронту із зброєю в руках.

Хто з діаспори не розуміє цього, підтримує контакти з проросійською стороною чи займається колабораціонізмом – вони не можуть рахуватися нашими. Вони вороги і зрадники, яким не місце в Україні. Наша позиція дуже чітка. 

Нажаль, маю визнати, що у російській федерації ситуація не настільки позитивна. Багато хто банально продався російському режиму, але це їх вибір. Час розставить все на свої місця.

Яка геополітична ситуація безпосередньо у Вірменії?

Влада Вірменії перебуває у складній ситуації, оскільки перебуває під постійним економічним, політичним і військовим тиском російської федерації. Прем’єр-міністр Нікол Пашинян не може просто взяти і розірвати відносини з російським колегою. Згадайте і військові базу росії в місті Гюмрі.

Однак, поступово необхідні процеси відбуваються. Пашинян намагається вести збалансовану гру і, повірте, він також розуміє, що відбувається в Україні. Через дипломатичні інструменти він виражає українській стороні підтримку. Переконаний, що незабаром матимуть місце конструктивні контакти на найвищому рівні. Вірменія проти війни. Як на власні території, так і в Україні.

Я переконаний, що незабаром, у Вірменії поступово витіснятимуть російський фактор впливу. Прогнозую, що у майбутньому офіційний Єреван зможе ініціювати вихід з ОДКБ. Не все одразу, але все буде.

Яке розуміння війни в Україні у вірменського населення?

Більшість населення розуміє, що відбувається. Ми намагаємось максимально детально і чітко надавати картинку страшних подій для ЗМІ, в індивідуальному спілкуванні на рівні дипломатів. Знову ж таки, усе необхідне також робить як вірменське дипломатичне представництво в Україні, так і українське у Вірменії. Вірменський народ знає, що росія веде війну на українські землі, а ті хто піддається маніпуляціям російських ЗМІ – ті стали заручниками ситуації. Сподіваюсь, колись ми достукаємося і до них. Вірменський народ знає правду і підтримує Україну.  

Популярні публікації