Трамп vs Путін: “велика угода” під загрозою
Олександра Сидорчук,

Палата представників конгресу США схвалила законопроект щодо санкцій проти Росії, Ірану і КНДР. Далі законопроект має бути розглянутий у сенаті, а потім, якщо буде затверджений, надійде на підпис президенту і як зазначають в адміністрації президента, Дональд Трамп підтримує даний законопроект. Проте, результати голосування показують, що палата зможе легко подолати вето президента в разі, якщо він відмовиться підписувати документ.

Документ передбачає закріплення на законодавчому рівні санкцій, які були введені адміністрацією екс-президента Барака Обами у зв’язку з агресією Росії на сході України та анексією Криму. Також сюди входять санкції США у відповідь на втручання РФ в американські вибори.

Даний законопроект відразу викликав суперечки всередині самого конгресу, проте до голосування представники обох партій дійшли згоди. Проте суперечливими були навіть думки членів команди самого Дональда Трампа, а саме Сандерс в ефірі телеканалу ABC заявила, що “Адміністрація підтримує жорстку позицію щодо Росії, у тому числі і законопроект про нові санкції проти РФ”, тим часом як Скарамуччі в ефірі каналу CNN того ж дня запевнив, що Трамп “ще не прийняв рішення, чи підписувати йому цей законопроект”.

Згодом свою думку щодо посилення санкцій висловили і Росія, і ЄС.

Як ми пам’ятаємо, під час передвиборчої Трамп закликав до «зближення» з Росією, проте, як зазначають експерти, після даного законопроекту про це можна забути.
Законопроект передбачає закріплення колишніх розпоряджень адміністрації США про санкції, а також введення нових обмежень.

Кремль досить лаконічно прокоментував введення нових санкцій: «Вкрай негативно», і зауважив що свою політику щодо Сирії та України змінювати не будуть, не дивлячись на посилений санкціоний тиск з боку США і ЄС.

ЄС теж негативно відреагували на введення нових, посилених санкцій, аргументуючи це тим що вони попередньо не були обговоренні та можуть мати непередбачувані наслідки для енергетичних та економічних інтересів ЄС.

І насправді, якщо законопроект щодо санкцій буде затверджений в сенаті, та підписаний президентом, це суттєво зашкодить всім компаніям що так чи інакше співпрацюють з РФ, чи займаються російськими трубопроводами в Європі.

Проте, через нещодавній скандал що розгорівся довкола турбін Siemens, які Кремль незаконно відправив до окупованого Криму ЄС планує розширити свій список санкцій. Обговорення відбудеться 26 липня, де буде вирішено, чи додавати 4 осіб до санкціоного списку проти Росії.

Отже, США має на меті введення посилених санкцій проти Ірану, Північної Кореї і Росії, що зашкодить не лише згаданим країнам, а й всім європейським компаніям що так чи інакше співпрацюють з Росією, і це все викликає обурення ЄС.

Дані санкції не дозволять Трампу самотужки зменшувати чи збільшувати санкції, без згоди на те Конгресу, до того ж палата зможе легко подолати вето президента, у разі відмови підписувати законопроект.

Неоднозначний скандал який розгорівся щодо турбін Siemens загрожує Росії новими санкціями від ЄС.

Не дивлячись на це все, Кремль зазначає що змінювати свою політику щодо України та Сирії не буде. Експерти зазначають що про «зближення» з Росією після даного законопроекту можна буде забути.
Проте нещодавно адміністрація президента зазначила, що вибрала стратегію боротьби з «Ісламською державою», в якій співпраця з Росією займає центральну позицію.

До того ж, дана співпраця щодо Сирії, започаткована ще під час саміту G20, дає свої плоди, так на південному заході Сирії вже декілька тижнів діє перемир’я, узгоджене Путіним і Трампом.

Тому відносини між США і Росією є досить неоднозначними, особливо зі сторони США, і стануть ясніше вже після затвердження законопроекту сенатом і підписаний президентом.

Автор: Олександра Сидорчук

 

Популярні статті