Як війна Росії в Україні позначається на африканцях?

Вторгнення Росії в Україну за декілька тижнів призвело до шокуючого зростання цін на пшеницю, соняшник, олію по всьому світу.

Західноафриканський Берег Слонової Кістки має сильну залежність саме від цих товарів і зміна частоти поставок безпосередньо вплинула на життя африканців. Абдулахі Муке Ассані розповів про сумну реальність і про те, що ціни «повсюдно зросли», що безперечно призведе до виникнення ризику гіперінфляції. Жителі столиці країни Абіджану зазначають, що приголомшливе зростання цін на пальне та продукти харчування стало найбільш помітнішим наслідком української війни для Африки. За даними Червоного Хреста наразі близько 150 мільйонів людей в Африці голодують.

Голова МЗС Марокко про те як конфлікт між Росією і Україною впливає на глобальну безпеку і мир

Буріта висловився про конфлікт під час прес-конференції у вівторок із заступником федерального міністра з європейських і міжнародних справ Австрії Петером Лаунскі-Тіффенталем.

Висловлюючи позицію Марокко щодо суперечки між Росією та Україною, глава МЗС Марокко підкреслив, що його країна безпосередньо не є «стороною збройного конфлікту». Буріта підкреслив, що Марокко не сприяв жодним чином одній зі сторін конфлікту і не має планів брати участь у самому конфлікті. Оскільки Марокко є член міжнародного співтовариства, то відповідно й розглядає цей конфлікт як таку проблему, котра здатна впливати на глобальний мир і безпеку.

Позиція Марокко щодо конфлікту ґрунтується на принципах збереження суверенітету держав і поваги територіальної цілісності країн-членів ООН, а також дотримання міжнародного права та статуту ООН.

23 лютого Марокко було серед 141 країни, які проголосували за резолюцію ООН із закликом до негайного виходу Росії з території України. Варто зазначити, що північно африканська країна також продовжує висловлювати повагу до територіальної цілісності і суверенітету усіх держав-членів ООН.

Деталі за посиланням

Марокко не продавало Україні танки чи іншу зброю, стверджує Буріта

Продовжуючи тему ролі Марокко в конфлікті України і Росії Насер Буріта категорично спростував звинувачення, що наче Марокко передало Україні танки під час конфлікту з Росією.

Міністр повторив, що коли питання стосується принципів міжнародного права та ООН, Марокко, чітко висловить свою позицію шляхом позитивного голосування, як наприклад голосування за нещодавню резолюцію, яка підпадає під сферу дії міжнародного права та легітимності.

Це сталося після появи низки повідомлень в кількох міжнародних агентств і марокканських веб-сайтів про те, що ніби Україна придбала марокканські танки Т-72 для підтримки своєї лінії фронту проти Росії.

Заява Буріти спростувала «сфабриковані та неправдиві звинувачення та повідомлення ЗМІ», які намагалися втягнути Марокко в дипломатичну та політичну кризу з Росією. Цей крок свідчить про непохитну відданість Марокко дотриманню принципів міжнародного права та Організації Об’єднаних Націй, зберігаючи позитивний нейтралітет під час конфлікту.

Деталі за посиланням

Мозамбік знову закликає сторони конфлікту та весь світ до припинення вогню в Україні

Виступаючи на засіданні Ради Безпеки ООН у Нью-Йорку представник Мозамбіку Педро Коміссаріо також вказав на руйнівний вплив конфлікту на країни, зокрема в Африці, імпортували значну частину зерна з України.

«У цьому конфлікті мирні жителі, особливо жінки та діти, зазнають насильницьких нападів, і їхні життя назавжди змінилися», – заявив він. «Соціальний та економічний вплив на країни, що розвиваються, особливо в Африці, є величезним». – додав Коміссаріо.

Він звернув увагу інших країн щодо готовності африканських держав знайти альтернативи для позбавлення своїх економік від залежності. Він додав, що будь-які війни повинні припинятися шляхом мирних рішень, і тому обидві сторони повинні сісти за стіл переговорів.

Деталі за посиланням

Солдати короля Мсваті, які навчаються в Росії, біжать назад до Есватині, оскільки війна з Україною посилюється

Виявилось, що військові офіцери, котрі прибули в Росію минулого тижня, вирішили повернутися додому замість того, щоб допомагати російській армії в якості стажерів.

«Я навіть не хочу про це говорити, уряд не допоміг нам з авіаквитками, щоб повернутися додому. Нам довелося позичати гроші, щоб повернутися додому», – розповів шокуючу правду військовий офіцер Бонгані Дламіні.

Росія іноземним солдатам-стажерам, у тому числі громадянам Свазі, надає можливість приєднатися до російської армії на полі бою або повернутися додому, однак солдати Свазі вирішили втекти додому.

Деталі за посиланням

Популярные публикации