Україна у фокусі Західних ЗМІ: тижневий огляд

Тиждень подій та заяв, котрі стосуються України у Західних ЗМІ.

Про російську стратегію ударів, яка не працює, заява російського Вагнера про повний контроль над східними районами Бахмута, наслідки захоплення Бахмуту і т.д читайте нижче.

Російська стратегія ударів по інфраструктурі не працює

Це перша велика скоординована хвиля російських атак на енергетичну інфраструктуру України майже за місяць. Це була найдовша перерва з початку атак на початку жовтня.

Довгоочікувана хвиля ударів з нагоди першої річниці повномасштабного вторгнення Росії 24 лютого не відбулася – хоча це, ймовірно, більше говорить про очікування ЗМІ, ніж про реальну стратегію Росії. Західні офіційні особи вважають, що все це вказує на брак високоточної зброї, особливо ракет, необхідної для здійснення таких атак з будь-якою мірою ефективності.

Більш детально про російську стратегію на руйнування інфраструктури читайте від BBC за посиланням http://surl.li/fivpw 

Російський Вагнер заявляє про повний контроль над східними районами Бахмута

Очільник Wagner Group заявив, що російські війська здобули свої успіхи в українській фортеці Бахмут у середу.

Євген Пригожин, війська якого очолили бої в Бахмуті, заявив, що вони повністю взяли під контроль усі райони на схід від річки Бахмутка, що перетинає місто. Центр міста розташований на захід від річки. Але залишається незрозумілим, як довго може тривати важка боротьба, яка призвела до таких великих втрат.

Більш детально про ситуацію на Бахмуті читайте від Euronews за посиланням http://surl.li/fivpg

 

Росія навряд-чи захопить значно більше території цього року

Директор національної розвідки США Авріл Хейнс вважає, що Росія навряд-чи захопить значно більше території цього року.

«Також на слуханнях у Сенаті вона повідомила, що військові, ймовірно, не зможуть продовжувати бойові дії на нинішньому рівні, навіть з можливим захопленням Бахмута, оскільки в місті на сході України триватимуть запеклі бої. Після значних втрат на полі бою і серйозних невдач, «ми не очікуємо, що російська армія цього року відновиться настільки, щоб досягти великих територіальних здобутків», – зазначила вона на слуханнях у Сенаті.

Тим не менш, російський президент володимир путін, «швидше за все, розраховує, що час працює на його користь».

«путін, ймовірно, вважає, що продовження війни з періодичними паузами у бойових діях «може бути найкращим шляхом, який залишився, щоб зрештою забезпечити російські стратегічні інтереси в Україні, навіть якщо на це знадобляться роки», – сказала вона.

Більш детально про плани Росії від національної розвідки США читайте від The Guardian за посиланням – http://surl.li/fdvwj

Зеленський попереджає про «відкриту дорогу» через схід України, якщо Росія захопить Бахмут

Російські війська матимуть «відкритий шлях» для захоплення ключових міст на сході України, якщо вони захоплять контроль над Бахмутом, попередив президент Володимир Зеленський в інтерв’ю CNN, захищаючи своє рішення залишити українські сили в обложеному місті.

«Для нас це тактика», – сказав Зеленський, наполягаючи на тому, що київське військове командування єдине у продовженні оборони міста після тижнів російських атак, які залишили його на порозі захоплення московськими військами.

 

Тижневий штурм найманців Вагнера, який набрав темпу останніми днями, змусив тисячі людей покинути місто та знищив його інфраструктуру, але українські війська також розгорнули наполегливу оборону цього району, стримуючи прогрес Росії.

«Якщо Росія зможе «помістити свій маленький прапор» на вершині Бахмута, це допоможе «мобілізувати їхнє суспільство, щоб створити ідею, що вони така могутня армія», – зазначив він.

Більш детально про наслідки у випадку захоплення Бахмуту російськими військами читайте від CNN за посиланням – http://surl.li/fivpl

Хоч місто й звільнене від окупації, але цивільне населення все ще платить ціну війни

У заляканому війною українському місті Ізюм необхідно дивитись на кожен свій крок, у пошуках мін. За зачиненими дверима ховаються важливіші, що в жаху очікують на опізнавання тіл близьких. Російські колаборанти розвалюють те, що залишилось від компаній і груп.

Таким стало життя в Ізюмі після перебування під шестимісячною окупацією російських військ.

Більш детально про труднощі життя жителів Ізюму після окупації читайте від ApNews за посиланням http://surl.li/fivpn

Латвія жертвує автомобілі п’яних водіїв у військових цілях в Україну  

Латвія починає відправляти конфісковані у нетверезих водіїв машини до України як допомогу збройним силам і лікарням.

Сім машин уже було відправлено на трейлері прямо під час сніжної бурі. За два місяці близько двухсот машин було конфісковано у водіїв, рівень алкоголю у крові яких складав більше, як 0,15%.

Більш детально про таку діяльність читайте від Reuters за посиланням http://surl.li/fivpr

Популярные публикации