Проти ракет та дронів рашистів є ще один «самохідний» варіант, але він має «турецьку прописку»

Зараз Україна знаходиться в такій ситуації, коли нам для боротьби з «літаючими мопедами» та крилатими ракетами росіян потрібно усіма доступними шляхами посилювати щільність протиповітряної оборони.

І тут буквально усі засоби нам підходять. Наприклад, під час свого візиту в Київ прем’єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак оголосив про передачу 125 зенітних гармат та РЛС для виявлення дронів. Навіть якщо тут мова про передачу лише ЗУ-23-2 – це уже суттєва підтримка для ППО України.

Бо, наприклад, є такий варіант «дронебійки» — німецький зенітний танк Gepard, радари якого можуть «бачити» навіть балістичні ракети, а 35-мм гармати успішно знищують крилаті ракети та «Шахеди». Але боєкомплект до «Гепардів» обмежений, бо Швейцарія як виробник боєприпасів зайняла «нейтралітет».

Робота по тому, як захистити мирні міста України від російських крилатих ракет та дронів-камікадзе, триває постійно. І під час такої роботи виникають різноманітні варіанти. Наприклад, Defense Express із власних джерел стало відомо, що зараз опрацьовується варіант поставки для України зенітно-артилерійських комплексів Korkut виробництва турецької Aselsan.

Турецький комплекс Korkut має доволі цікаві характеристики. Повний склад комплексу – одна машина управління вогнем та 3 машини зі спареними 35-мм гарматами (ліцензійна копія Oerlikon KDC-02, яку виробляє турецька компанія МКЕК). Машина управління вогнем оснащена 3-D радаром для захоплення та відстеження цілей, має ефективний радіус дії в 70 км. Машини із 35-мм зенітними гарматами мають дальність стрільби до 4 км, темп – 1100 пострілів на хвилину, є опція установки також пускових труб для ПЗРК Stinger.

Для системи Korkut турецька Aselsan налагодила виробництво власних 35-мм боєприпасів Air Burst (ATOM). Заявляється, що такі снаряди суттєво підвищують ефективність комплексу Korkut при боротьбі з крилатими ракетами та дронами-камікадзе ворога. Заодно це знімає проблему, в якій є слова «Швейцарія» та «боєприпаси».

«На папері» все виглядає прекрасно, але тут питання, яку позицію займе уряд Туреччини у питанні передачі систем протиповітряної оборони для України. З однієї сторони, офіційна Анкара займає «діалектичну» позицію у відносинах з РФ та нашою державою як сторонами протиборства. З іншої сторони, Baykar Defence як важлива для влади Туреччини компанія окремо підкреслила, що агресія РФ не стане завадою добудувати завод по виробництву безпілотників в Україні. Та й сама Aselsan ще влітку 2021 року виражала готовність поставити нам системи Korkut. Хоча справді, тоді геополітична ситуація була принципово іншою.

Джерело: Defense Express.

Популярные публикации