Дональд Трамп не заперечує проти спроби США розкрити ордер на обшук у Мар-а-Лаго

Колишній президент США Дональд Трамп заявив, що не буде проти оприлюднення ордера, який дозволив агентам ФБР обшукати його будинок у Мар-а-Лаго на початку цього тижня. У своїй заяві Трамп закликав до «негайного оприлюднення ордера», але заявив про те, що обшук був непотрібним й політично вмотивованим.

Міністерство юстиції США звернулося до суду Флориди з рідкісним запитом оприлюднити ордер. Якщо це буде дозволено, це означатиме, що документи будуть доступні для громадськості. І це може підтвердити причину обшуку в будинку Трампа у Флориді в понеділок, чого міністерство юстиції поки не розкрило. Вважається, що обшук ФБР пов’язаний із розслідуванням того, чи видалив колишній президент секретні записи та конфіденційні матеріали з Білого дому.

Як повідомляє Washington Post з посиланням на анонімні джерела, серед речей, які агенти ФБР шукали в Мар-а-Лаго, були документи, що стосуються ядерної зброї. Джерела не повідомили газеті, чи інформація стосується зброї США, чи іншої країни.

CBS, партнерська мережа BBC у США, посилається на джерела, які стверджують, що ордер на обшук – це «голий» документ, який не містить пояснень щодо того, чому він був виданий або що саме шукало ФБР.

Дональд Трамп гнівно відреагував на це у своїй соціальній мережі Truth Social. «Проблема ядерної зброї – це обман, так само як Росія, Росія, Росія була обманом, два імпічменти були обманом, розслідування Мюллера було обманом й багато іншого. Залучені ті самі недолугі люди. Чому ФБР не дозволило перевірити територію в Мар-а-Лаго за участі нашого адвоката чи інших осіб. Змусили їх чекати на вулиці в спеку, не дозволяли навіть наблизитися», – заявив Трамп.

У Трампа вже є ордер й частково відредагована квитанція про власність із переліком речей, вилучених під час обшуку, тому він міг би видати їх сам. Раніше генеральний прокурор Меррік Гарленд заявив, що особисто погодив ордер на обшук. До цього часу міністерство юстиції дотримувалося своєї звичайної практики зберігати мовчання під час активного розслідування – й такі документи, як ордери на обшук, традиційно залишаються запечатаними під час незавершеного розслідування. Але Гарленд сказав, що він просить суд оприлюднити документи, пов’язані з ордером на обшук, в суспільних інтересах. Він сказав, що на його рішення також вплинув пан Трамп, який публічно оголосив про проведення обшуку.

«Чіткий і потужний інтерес громадськості до розуміння того, що сталося за цих обставин, дає значну вагу на користь розпечатування», – заявили юристи міністерства юстиції у заяві, поданій у федеральний суд у четвер.

Обшук у понеділок став першим в історії Америки обшуком у будинку колишнього президента в рамках кримінального розслідування. Дональд Трамп та інші республіканці засудили цей крок як політично мотивований. Але виступаючи на пресконференції в четвер, пан Гарленд захистив агентів ФБР й чиновників департаменту юстиції.

«Я не буду мовчки стояти осторонь, коли на їх цілісність несправедливо нападають», – сказав журналістам генпрокурор. Він також сказав, що рішення про виконання ордера на обшук було прийнято нелегко. «Якщо це можливо, стандартною практикою є пошук менш нав’язливих засобів», – сказав він.

Раніше Ліндсі Халліган, адвокат пана Трампа, заявила, що його юридична команда зважує, чи видаляти ордер до того, як суддя винесе рішення. За її словами, вони також розглядали можливість оприлюднити фотографії та відео обшуку.

Агенти ФБР у Мар-а-Лаго вимагали вимкнути камери відеоспостереження, але команда Трампа відмовилася виконати цю вимогу, повідомляє CBS News, американський партнер BBC. CBS додає, що у суперечці щодо камер не бере участь команда захисту секретної служби пана Трампа, оскільки камери належать й контролюються приватними особами.

 

Пан Трамп у четвер на своїй платформі Truth Social стверджував, що в рейді не було необхідності, оскільки він сказав, що його адвокати «повністю співпрацювали» і «уряд міг би отримати все, що забажав, якби це було у нас».

Він також стверджував, що федеральні агенти нишпорили в шафі та особистих речах колишньої першої леді Меланії Трамп.

Джерело: BBC.

 

Популярные публикации