Вплив парламентських виборів у Франції на політичні процеси в Україні

У Франції закінчилась складна виборча компанія, яка детермінувала перезавантаження всієї владної вертикалі у країні. Результати засвідчили надзвичайно високий рівень підтримки новообраного президента Е. Макрона, що визначає найкращий розподіл сил в контексті реалізації українських національних інтересів в середньостроковій перспективі.

Аналізуючи соціально-політичну ситуацію в країні доцільно визначити, що на кінцевому етапі голосування зафіксовано рекордно низьку явку виборців, яка склала 42%.
Подібні дані засвідчують зростання апатії до політичної системи через комплекс економічних та соціальних проблем. Результати виборів засвідчили надзвичайно високий рейтинг політичної сили “Вперед республіка” Е. Макрона, яка отримала впевнену перемогу з результатом у 53,3% голосів. Значний рівень підтримки здобули Республіканці на чолі з Ф. Фійоном,  конкурентом Макрона у президентській компанії. Демократичний рух та Союз демократів і незалежних здобули 7,2% та 3,1% відповідно. Натомість, суттєво дискредитували себе політичні партії лівого вектору, що артикулювалось у вигляді наступних результатів: Соціалістична партія – 5%, Комуністична партія – 1,7% та Непокірна Франція Жана-Люка Меланшона – 2,9% голосів виборців. Головний конкурент Макрона Марін Ле Пен та Національний Фронт повністю провалили парламентську компанію здобувши тільки 1,3% голосів, що засвідчило повну маргіналізацію проекту.

Визначені обставини детермінують впевнене та системне формування коаліційного уряду, який матиме надзвичайно високий кредит довіри та вичерпні можливості для комплексного реформування країни. Доцільно визначити, що Е. Макрон декларує посилену співпрацю з Республіканською партією. Подібний союз дозволить отримати в сукупності 72,8% голосів у парламенті.

Е. Макрон декларує головним принципом своєї адміністрації зміцнення Європейського Союзу та активізацію переговорних позицій Франції у вирішенні регіональних проблем. В подібній площині потрібно очікувати ряд нових переговорів у Мінському форматі з Е. Макроном, які мають фундаментальне значення щодо вирішення конфлікту між Україною та Росією та впливають на існуючу архітектоніку Європи.

Автор: Гнидюк О.

Популярні публікації