Війна в Україні на картах: відстеження російського вторгнення через півроку

Україна намагається відтіснити російські сили на півдні, тоді як російські війська продовжують просуватися на сході.

Зіткнення на півдні

Українські сили продовжують спроби відкинути російські війська в районі Херсона. На відео в мережі з’явилися вибухи навколо Антонівського мосту, який зазнав повторних обстрілів з 19 липня. Міст є основним сполученням між містом Херсоном і східним берегом Дніпра. Згідно з повідомленнями, українські сили використовують у цьому районі реактивні системи залпового вогню Himars, надані США.

За даними Інституту вивчення війни (ISW), російські війська також провели численні штурми навколо Херсона та Миколаєва.

Російські та українські джерела продовжують повідомляти про обстріли поблизу Запорізької АЕС. Великобританія, Франція, Німеччина та США підтримали заяву Путіна, про те, що інспектори ООН мають відвідати станцію у майбутньому.

У південному порту Одеси дозволили вийти невеликій кількості суден із зерном після досягнення домовленості з Росією. У неділю російські сили заявили, що успішно знищили склад боєприпасів у місті, а артилерійські удари російських військ по Одесі тривають, повідомляє ISW.

У Криму російські сили та об’єкти зазнали ударів українських безпілотників в останні дні. Призначений Росією регіональний лідер у Криму заявив, що український безпілотник, який націлився на Чорноморський флот Росії в місті Севастополь, був збитий у суботу. Незважаючи на бої, цей район був популярним серед деяких російських туристів.

Росія просувається вперед на сході

Російські офіційні особи заявили, що їхні війська борються за «повне звільнення» Донбасу, що загалом стосується східних регіонів України Донецької та Луганської областей, де підтримувані Росією сепаратисти утримували значну територію до вторгнення.

Зараз російські війська контролюють всю Луганську область і продовжують наступ у Донецькій області.

Російські війська останніми днями завдавали обмежених наземних ударів у районі на південь від Ізюма.

Аналітики ISW кажуть, що це «псування» або підривні атаки, а не послідовна спроба просування.

Також повідомлялося про російські атаки навколо Бахмута, на південь від Краматорська та на північ від Донецька, з продовженням обстрілів і розвідки російськими безпілотниками на довгих ділянках лінії зіткнення.

Західна зброя посилює Україну

Західні поставки важкого озброєння, наприклад американські реактивні системи залпового вогню Himars, досягли лінії фронту останніми тижнями, дозволяючи Україні атакувати російські позиції з більшої відстані.

Офіцер британської армії у відставці генерал сер Річард Берронс сказав BBC, що не сумнівається, що надходження «деяких західних видів зброї мало значення» для української сторони.

У п’ятницю США оголосили про новий пакет військової допомоги Україні на суму 775 мільйонів доларів (655 мільйонів фунтів стерлінгів), включаючи розвідувальні безпілотники, які допомагають націлювати артилерію.

Оскільки більша частина бойових дій зосереджена у важкій артилерійській дуелі навколо ключових позицій, багато аналітиків кажуть, що підвищення точності українських ударів може мати вирішальне значення на деяких ділянках фронту.

Росія вторглася в Україну 24 лютого, але українські війська повернули собі значні території навколо Києва на початку квітня після того, як Росія припинила наступ на столицю.

Райони на заході країни, включаючи Львів, зазнали ракетних обстрілів, але жодних спроб російських військ захопити та зайняти ці території не відбулося.

Росіяни зазнали великих втрат з початку вторгнення, і значна кількість російської зброї також була знищена або захоплена.

Автори: Девід Браун, Белла Харрелл, Домінік Бейлі, Майк Хіллс, Люсі Роджерс, Пол Сарджент, Елісон Троусдейл, Турал Ахмедзаде, Марк Брайсон, Зої Бартоломью, Шон Вілмотт, Сана Діонісіу, Джой Роксас, Джеррі Флетчер, Яна Таущинськ, Дебі Лоізу, Саймон Мартін і Пріна Шах.

Джерело: BBC.

Популярні публікації