Україна у фокусі Західних ЗМІ: тижневий огляд
Тиждень подій та заяв, котрі стосуються України у Західних ЗМІ. Про огорожу, який будує Фінляндія на кордоні з Росією, трибунал над російськими злочинцями, котрий все ще не запрацював, роботу китайської та російської дезінформації в темі війни в Україні й т.д читайте нижче.
200-кілометровий паркан на кордоні між Фінляндією та Росією
Фінляндія почала будувати двохсоткілометрову огорожу на кордоні з Росією у захисних цілях. Він матиме висоту у три метри та буде оснащений колючим дротом. Причина такої побудови: зростання кількості росіян, які намагаються втекти від призову на військову службу в Україні.
Більш детально про реалізацію забудови такої огорожі читайте від BBC за посиланням – http://surl.li/fdvwj
Трибунал для переслідування російський військових злочинців досі не створено
Пройшов рік війни, а трибунал для переслідування військових злочинців досі не розпочато, не дивлячись на тогорічну домовленість. З самого початку повномасштабного вторгнення влада Києва вимагає суду над військовими злочинцями. США, як і ЄС були одними з прихильників цієї ідеї. Але є одна головна перешкода – росія, яка накладе вето на будь-яку резолюцію з цього приводу, представлену Раді Безпеки ООН. За словами Вайоса Кутруліса, професора міжнародного публічного права в ULB, це завдання може бути дано 193 державам-членам Генеральної Асамблеї ООН. «Резолюції, ухвалені Генеральною Асамблеєю ООН, не є обов’язковими. Таким чином, така резолюція забезпечить більшу легітимність трибуналу, що, звичайно, залежить від більшості», – сказав він.
Більш детально про проблему створення трибуналу для переслідування російських військових злочинів читайте від Euronews за посиланням – http://surl.li/fdvwk
Китай витрачає мільярди в усьому світі на поширення отруйної дезінформації
Джеймс Робін, координатор GEC був запрошений, щоб висвітлити пропаганду і дезінформацію на цьому тижні. «Інтернет прогнив китайською та російською дезінформацією». Цитує Робіна журнал The Guardian. Більш того, Китай витратив мільярди, аби поширювати проросійську пропаганду щодо війни в України. Китайські аргументи в мережі, як він сказав, були: «однотонними й провокуючими від лиця росії про війну, яку почало НАТО».
Більш детально про методи та діяльність китайської пропаганди на користь РФ читайте від The Guardian за посиланням – http://surl.li/fdvwn
Українські військові можуть відійти від міста Бахмут
З нещодавньої заяви від радника президента, українські військові можуть відвести свої війська з основного опорного пункту Бахмута, які припустили, що Росія може захопити місто, яке стало символом українського опору. Кремлівські сили вели кривавий наступ, який тривав кілька місяців, щоб взяти Бахмут, місто соляних і гіпсових копалень на сході України, яке стало містом-привидом.
«Наші військові, очевидно, збираються зважити всі варіанти. Поки що вони утримували місто, але якщо знадобиться, вони стратегічно відступлять», – як зазначив Олександр Роднянський, радник президента України з економічних питань. Битва за Бахмут стала втіленням рішучості України, оскільки захисники міста витримують безжальний обстріл, а російські війська зазнають значних втрат.
Більш детально про план української сили на Бахмутському напрямку читайте від ApNews за посиланням – http://surl.li/fdvwu
США та Україна співпрацюватимуть у телекомунікаційних питаннях
Федеральна комісія зв’язку США та телекомунікаційний регулятор України заявили, що підписали новий меморандум про взаєморозуміння щодо співпраці й стійкості телекомунікаційної інфраструктури, 5G та інших пов’язаних питань безпеки. Національна комісія та FCC, котрі здійснюють державне регулювання у сфері електронних комунікацій, спектру радіочастот та надання послуг поштового зв’язку України (НКРЕК) оголосили про офіційне партнерство на Mobile World Congress у Барселоні, Іспанія. Про важливість такої угоди зазначила Комісар NCEC Лілія Малон з огляду на пошкоджену телекомунікаційну інфраструктуру України після вторгнення Росії у 2022 році, а голова FCC Джессіка Розенворсел запевнила у підтримці США. Як відмічає голова FCC: «Сполучені Штати є другом і партнером для сильної, безпечної, незалежної та квітучої України».
Більш детально про співпрацю в сфері телекомунікацій читайте від Reuters за посиланням – http://surl.li/fdvwy
9 фотографій, які зафіксували рік болю і стійкості в Україні
Відтоді, як пройшов рік після повномасштабного вторгнення Росії в Україну, фотожурналісти бачили все: величезну кількість похоронів, обшуків тіл під завалами, зруйновані культурні пам’ятки та звичайні жилі райони. Іноді важко не втручатися в події, які виходять за рамки камери. В одну таку мить фотограф ДСНС України Павло Петров опинився в руках із вогнегасником, щоб загасити полум’я після ракетного обстрілу Києва.
Попри всі смерті та руйнування в Україні, багато фотожурналістів кажуть, що їх тягне зафіксувати найтонші моменти радості серед цієї трагедії. До прикладу, Ніколь Танг згадує дітей, які граються на різнокольорових гойдалках зі зруйнованими будівлями на задньому плані в Бородянці на півночі України.
Більш детально про 9 фотографій читайте від TIME за посиланням – http://surl.li/fdvwz
Конгрес тисне на Пентагон через небажання Байдена надати Україні F-16
Високопоставлений чиновник з оборони США каже законодавцям, що постачання військових літаків Києву не є найрозумнішим використанням коштів США на цьому етапі війни.
В додаток, в адміністрації вважають, українським військам знадобиться принаймні 18 місяців, щоб навчитися керувати винищувачами F-16 і підтримувати їх у бойових умовах, заявив високопоставлений чиновник.
Проблема з передачею винищувачів F-16 переслідувала адміністрацію Байдена місяцями, оскільки президент України Володимир Зеленський продовжує регулярно публічно просити про літаки, а законодавці США ставлять під сумнів, чому українські пілоти не навчаються, щоб навчитися їм працювати.
Більш детально про причини відмови у наданні F-16 читайте від Washington Post за посиланням – http://surl.li/fdvxb
Конфлікт громадян Росії через демонстрацію спалених російських танків у балтійських столицях
Згорілі російські танки, котрі були захоплені українськими військами минулого року, останніми днями виставлені в столицях трьох балтійських держав, куди естонці, латвійці та литовці приходять, щоб подивитися на них і зробити фотографії на знак співчуття українцям, які захищають свою батьківщину.
Але окрім тих, хто відвідує танки, також є представники значної етнічної російської меншини в даних країнах, деякі з яких поклали квіти та запалили свічки, щоб вшанувати пам’ять загиблих російських солдатів і висловити підтримку Москві, а хтось влаштовував сутички з місцевим населенням і не тільки.
У середу прихильники та противники війни посперечалися перед згорілим російським танком Т-72, який українські війська підбили під Києвом 31 березня.
Він стоїть на площі Свободи в центрі естонської столиці Таллінна, на місці, прикрашеному українськими та естонськими прапорами та де український гімн лунає з сусідньої церкви Святого Іоанна.
Більш детально про виставку згорілих російських танків та обурення з боку російської меншини читайте від ABC News за посиланням – http://surl.li/fdvxi