Реакція відомих вірмен на підписання мирної угоди з Азербайджаном
Автори: практиканти КПНУ ім. І.Огієнка

Голова громадської організації «Гельсінський комітет Вірменії» Аветік Ішханян зробив публікацію на своїй сторінці у Facebook, посилаючись на спільний документ, підписаний прем’єр-міністром Пашиняном з президентами Азербайджану та Росії.

«Напівграмотний істеричний прем’єр-міністр, який втратив своє життя, пожертвував тисячами яскравих життів і підірвав гідність цілого вірменського народу, замість того, щоб подати у відставку, покаятися і покінчити життя самогубством, дає дещо інше. Мене справді цікавить, чи є в усьому вірменському народі ще «горді» люди, які виступають за поразку, жертви, божевілля та милосердя.

Ну що ж , ви «горді» бідні люди, ваш «апостол» здав не тільки Арцах, але й Сюнік. Ви уявляєте, що спорожнити Туреччину та стати турком – це питання років? Якщо у так званого прем’єр-міністра все ще є прихильники, то ми найнегідніша нація у світі».

https://bitly.su/6lTrvnc

 

«Як правозахисник, я рішуче засуджую останній пост Н. Пашиняна. Насправді це заклик до громадянської війни». Про це Рубен Мелікян, співзасновник громадської організації «Legal Way», написав на своїй сторінці у Facebook.

«Шановні політичні сили,  Ви намагалися взяти відповідальність в останній момент і змінити курс національної катастрофи. Будь ласка, візьміть відповідальність ще раз, поговоріть з людьми, спробуйте зупинити цей кошмар, спробуйте відновити конституційний порядок», – сказав він. 

https://bitly.su/P0eO5Dvq

 

«Прем’єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян не мав права одноосібно підписувати тристоронню заяву щодо Нагірного Карабаху, оскільки вона містить положення міжнародних договорів»,   про це йдеться в заяві голови Палати адвокатів Вірменії Ари Зограбяна.

«Зокрема, в спільній заяві лідерів Вірменії, Росії та Азербайджану вказуються питання про укладення миру, а також створенні транспортних з’язків між Азербайджаном і Нахічеваном. Це може створити для громадян Вірменії деякі обмеження в зв’язку з користуванням цими дорогами. Крім того, прем’єр-міністр не уповноважений підписувати подібного роду документ всупереч волі народу», відзначається в заяві.

А проазербайджанський характер тексту заяви навіть говорити не доводиться (зокрема, зазначено, що «Вірменія повинна повернути Кельбаджарський район Азербайджану»), зазначив Зограбян,

За нинішніх обставин виходом може стати відставка Пашиняна, денонсація цього документа і організація оборони Вірменії і Карабаху загальними силами, підкреслив Зограбян.

«По-перше, впевнений, що Росія проявить повагу до вибору вірменського народу і не захоче втрачати його довіру. По-друге, потрібно утриматися від масових заворушень та інших незаконних дій», – заявив Зограбян.

https://bitly.su/acU0Rsz

 

«Єдиний крок, який, на думку РПА, повинен зробити на даному етапі Нікол Пашинян – це добровільно піти у відставку з поста прем’єр-міністра Вірменії.» таку точку зору висловив прес-секретар Республіканської партії Вірменії, колишній віце-спікер парламенту республіки Едуард Шармазанов в діалозі з начальником Генштабу ВС РВ Онікою Гаспаряном.

Шармазанов в ході прямого ефіру в Facebook розповів, що під час бойових дій в Нагірному Карабаху РПВ «заморозила» свою внутрішньополітичну повістку, а також підтримала вірменську армію. Представники партії провели дві зустрічі з прем’єр-міністром Вірменії Ніколом Пашиняном і представили йому свою позицію.

«За 2,5 роки Пашинян завів переговори в глухий кут своїми необережними, суперечливими, емоційними заявами, які заподіяли шкоду як Вірменії, так і Арцаху», – зазначив Шармазанов.

За його словами, оточення прем’єра пропагувало мир, в той час як лідери Туреччини і Азербайджану проводили паради і виступали із закликами до війни, не кажучи вже про їх пантюркістскі прагнення. Водночас у Вірменії відбувалися нападки на церкву, мову, історію, критикувалися герої першої Карабахської війни. Було кинуто тінь на військово-патріотичне виховання.

«За 44 дні цієї війни влади своїми переможними гаслами, обманом довели ситуацію до того, що було прийнято заяву, яка, фактично, є актом капітуляції. Жоден документ, починаючи з 90-х, не містив в собі подібних несприятливих для вірмен рішень. у жодному документі не вказувалося передачі колишніх територій НКАО – Гадрут, Шуші – Азербайджану», – сказав Шармазанов.

З точки зору політика, до такого положення довело бездарне управління нинішньої влади.

Як підкреслив Шармазанов, Пашинян не дотримав обіцянки про те, що вирішувати долю Карабаху буде народ.

«Підписання цього ганебного змовницького документа відбулося таємно від народу, більше того, без обговорення з ним», – зауважив прес-секретар РПА.

На думку політика, ці дії Пашиняна можна розцінювати як змову, зраду, антидержавну діяльність. До війни Туреччина і Азербайджан навіть мріяти не могли про такий результат.

Шармазанов нагадав, що раніше РПА і інші партії вже почали вимагати добровільної відставки Пашиняна, тому що були впевнені, що Вірменії і Карабаху не потрібні ніякі потрясіння.

«Але замість цього Нікол Пашинян своїми лайвами намагається скинути з себе вину і призначити винними, як колишню владу, так і народ, армію. Всі винні, крім нього», – сказав він.

Політик зазначив, що у прем’єра ще є час для прийняття правильного рішення. «Він повинен зробити один крок – піти», – переконаний Шармазанов.

При цьому прес-секретар РПА засудив всі прояви насильства, в тому числі і ті події, які відбулися напередодні. Оскільки вірменський народ переживає критичні дні, Шармазанов закликав до консолідації і дотримання порядку.

Політик повідомив, що, за ініціативою начальника Генштабу ВС Вірменії Оніка Гаспаряна, відбулася їх зустріч, в ході якої обговорювалося питання збереження стабільності всередині країни.

«Ми не можемо допустити зіткнення, братовбивчу війну. Ця дорога веде в нікуди. Але такої ж позиції повинна дотримуватися нинішня влада. Влада не повинна бути метою. Крісло не є важливішою за внутрішню стабільність і порятунок нації», – зазначив Шармазанов.

https://bitly.su/iWcJ

Секретар Радбезу Нагірного Карабаху, колишній командувач Армією оборони Самвел Бабаян висловив протест проти вчорашніх домовленостей щодо Карабаху. Він відмовився від звання «Герой Арцаху» і припиняє свої повноваження секретаря Радбезу в знак протесту проти домовленостей щодо Карабаху.

У заяві Бабаяна, опублікованій на його сторінці в Facebook, говориться, що Карабах – це центр вірменської державності, символ вірменства, і всі були зобов’язані захищати честь і гідність вірменського народу.

«Сьогодні, коли лідери Вірменії та Арцаху своїм віроломним і одноосібним рішенням, одним розчерком пера поставили під сумнів існування вірменства, замість нас вирішили питання нашого існування і потім роблять шалені заяви про існуючі реалії, виникає питання – хто уповноважив вас здати нас без згоди народу, без згоди обраних ним органів влади?» – йдеться в заяві.

https://bitly.su/0RaUL

 

«Я думаю, що все тільки починається. Тепер Вірменія повинна позбутися Ніколя Пашиняна і вже подумати, що буде робити далі. У будь-якому випадку конфлікт не закінчений, і все ще попереду». Про це заявив директор Центру вивчення Близького Сходу та Центральної Азії Семен Багдасаров у розмові з k-politika.ru, коментуючи заяву лідерів Вірменії, Азербайджану та Росії щодо припинення вогню в Карабасі.

«Безперечно, не лише Азербайджан, а й Туреччина виграли цей конфлікт. Вони разом зібрали армію, яка в рази перевищувала сили Нагірного Карабаху, і напали на неї. Більше того, незважаючи на повну перевагу, Азербайджан зазнав великих втрат. Але в результаті все закінчилося перемогою Баку та Анкари. І Туреччина зараз сильніша на Південному Кавказі. Тобто вона розширила свій геополітичний вплив».

На питання, чи програв не лише Нагірний Карабах, а й Вірменія, а разом з ним і Росія, він відповів: «Так, я думаю, що і Вірменія, і Росія програли в цьому конфлікті. Я думаю, що все тільки починається. Тепер Вірменія повинна позбутися Ніколя Пашиняна і вже подумати, що робити далі. У будь-якому випадку, конфлікт не закінчений, все ще попереду».

https://bitly.su/e3jx

 

Головний уповноважений у справах діаспори Вірменії Заре Сінанян впевнений, що якщо не буде Всевірменської єдності і солідарності, буде втрачено набагато більше.

ЄРЕВАН, 10 листопада – Sputnik. Головний уповноважений у справах діаспори Вірменії Зорі Сінанян закликав зберігати спокій і підтримувати Вірменію і Карабах. Про це Сінанян заявив у своєму зверненні до вірменського народу, повідомляє прес-служба офісу головного уповноваженого у справах діаспори.

«У цей складний момент нашої історії єдиним порятунком для нас є єдність і солідарність вірменського народу. Настав час схилитися перед вірменським солдатом, офіцером і армією і будь-який розкол буде спрямований проти Батьківщини і держави», – написав Сінанян.

Він зазначив, що знає, наскільки складна ця ситуація для кожного вірменина, як у Вірменії, так і в діаспорі, наскільки глибока рана в серцях. Однак він просить зберігати спокій, терпіння, і далі стояти поруч з Вірменією і Арцахахом і, як би складно це не було, не піддаватися емоціям і судити тверезо.

«Сьогодні, як ніколи, нам потрібні Всевірменська єдність і солідарність, інакше ми втратимо набагато більше», – сказав Сінанян.

https://bitly.su/WzsNKEub

 

Ні слова про повернення загублених регіонів Гадрут, Мартакерт Мартуні. Про це на своїй сторінці у Facebook написав колишній посол Вірменії при Святому Престолі Мікаель Мінасян.

«Він підписався. Він дав 7 округів. Шуші дав виноску. Ні слова про повернення загублених регіонів Гадрут, Мартакерт Мартуні. Ні слова про майбутнє Арцахської республіки. Ні слова про право вірменського народу жити. Протягом 44 днів армія героїчно воювала. Нікол та банда обдурили людей, вводячи їх в оману чутками про «перемогу», щоб зробити це», – написав він.

https://bitly.su/mhG9yja

 

Відомий вірмено-американський співак, поет та активіст Серж Танкян висловився на своїй сторінці у Facebook з  цього приводу наступним чином:

«…Це дуже темний день для вірменської історії та історії прав людини та справедливості в усьому світі. Ми знову розчаровані міжнародною спільнотою, оскільки вона не прийшла нам на допомогу…  Однак замість того щоб здатись, настав час докладасти більше зусиль, стати сильніше, накласти санкції на Туреччину та Азербайджан за їхні військові злочини й примусити інші країни світу визнати Арцах…»

https://bit.ly/35mf4AT

Популярні публікації