Огляд зарубіжної преси: Україна і світ

Тиждень подій та заяв, що сколихнули весь світ.  Про реакцію Андрія Мельника на заяви Герхарда Шредера, підробку лівійських банкнот російською компанією, заяви Росії щодо «New Start» та зміни в проведенні саміту G7 читайте нижче.

Андрій Мельник про заяви колишнього канцлера Німеччини 30 травня, 2020

Посол України в Німеччині Андрій Мельник з обуренням відреагував на заяви колишнього канцлера Німеччини Герхарда Шредера (SPD) у своєму новому подкасті. «Пан Шредер увійде в світову історію, як цинічний лобіст Кремля в Німеччині, який применшував агресивну політику Путіна і безсоромно прикривав військові злочини Росії на Сході України та в Криму»,  – повідомив Мельник.

Мельник наголосив, що називати дипломата гномом – це приниження, особливо для держави, яку він представляє, і для його нації. У своїй промові він також нагадав про панування терору німецьких націонал-соціалістів у своїй країні під час Другої світової війни.

Нагадаємо, у першому епізоді свого подкасту колишній канцлер назвав Андрія Мельника «карликом з України», критика якого нікого не цікавить.

Шредер, який був канцлером Німеччини з 1998 по 2005 рік, зараз є головою наглядової ради російського нафтового гіганта «Роснєфть». На групу  впливають санкції ЄС, які були введені у 2014 році через конфлікт в Україні. Шредер підтримує особистий контакт з президентом Росії Володимиром Путіним і закликає припинити санкції проти Росії, за що Мельник неодноразово критикував його.

Детальніше про реакцію українського посла в Німеччині від Die Presse за посиланням – https://cutt.ly/IyLcoRp

Росію звинувачують у друкуванні фальшивих грошей для Лівії 30 травня,  2020

Служби безпеки Мальти вилучили підроблені лівійські банкноти на суму 1,1 мільярда доларів. Державний департамент США заявив, що банкноти було надруковано російською державною компанією «Держзнак».

Крім того, департамент Сполучених Штатів наголосив, що центральний банк Лівії в Тріполі є єдиним законним центральним банком у країні. Інцидент підкреслює, що Росія повинна припинити дестабілізацію ситуації в Лівії.

Нагадаємо, Росія є прибічником повстанського генерала Халіфа Хафтара, який хоче скинути міжнародно визнаний унітарний уряд Лівії в Тріполі. Союзниками Хафтара є також Об’єднані Арабські Емірати (ОАЕ), Франція та Єгипет.

Влада Мальти не вперше вилучила велику кількість підроблених грошових коштів, які, ймовірно, були спрямованні для підтримки наступу генерала Халіфа Хафтара. Лише в листопаді 2019 року «Мальтійський таймс» оголосив, що два контейнери з грошима були конфісковані на Середземноморському острові та повинні бути відправлені до Лівії. Тоді джерелом банкнот було названо цю ж російську поліграфічну компанію. Про підробку лівійських банкнот російською компанією «Держзнак» детальніше від Spiegel за посиланням –  https://cutt.ly/dyLRk4d

Заяви Росії щодо головного ядерного договору «New Start» 30 травня,  2020

Після оголошення США відмови від договору про відкрите небо, Росія вбачає мало ймовірності щодо збереження головного договору про ядерне роззброєння «New Start». В суботу президент Росії Володимир Путін скликав Раду безпеки Росії аби обговорити майбутнє двох договорів.

Діючий президент Росії повідомив, що поки серйозних переговорів із США щодо продовження дії «New Start»  не було.  Крім того, Путін наголосив, що ця тема надзвичайно важлива «не лише для Росії, але і для всього світу».

Дія договору про скорочення стратегічної ядерної зброї закінчується 5 лютого 2021 року. Заступник міністра закордонних справ Росії Сергій Рябков заявив, що шанси на збереження цього договору в майбутньому близькі до нуля. В листопаді після виборів у США буде вже пізно домовлятися про продовження, заявив Рябков в інтерв’ю журналу «Національний інтерес».

Росія неодноразово попереджала про неконтрольовану гонку ядерної зброї, якщо контракт не буде поновлений. США заявили про свою готовність до обговорення даної угоди, але з вимогою включення до нового договору Китаю. Новий договір передбачає скорочення ядерних арсеналів Росії та США до 800  ракетних систем та 1550 ядерних боєголовок повної готовності. Деталі щодо договору про скорочення ядерної зброї від  Der Standard за посиланням – https://cutt.ly/yyLEWrm

Дональд Трамп планує перенести саміт «Великої сімки» та розширити коло його учасників 31 травня, 2020

Дональд Трамп оглосив, що саміт G7 у Вашингтоні відбудеться у вересні замість червня. Президент США планує залучити до зустрічі інші країни. Він вважає, що новими учасниками саміту мають стати Росія, Південна Корея, Австралія та Індія. Точної дати нового саміту не було вказано. Ця зустріч може відбутися як у вересні під час проведення сесії Генеральної Асамблеї ООН, так і у листопаді після виборів президента США.

Нагадаємо, що Трамп планував провести попередню зустріч з главами держав та урядів найбільших індустріально розвинутих країн в  кінці червня. У березні Білий дім оголосив, що через пандемію коронавірусу саміт G7, запланований на червень, не може проходити в заміській резиденції Трампа в Кемп-Девіді, тому його потрібно провести у форматі відеоконференції. Однак, тиждень тому Трамп несподівано заявив, що оскільки його країна вже одужує від пандемії, зустріч може відбутися. Спочатку він запропонував місцем  для проведення саміту Кемп-Девід, а згодом оголосив, що зустріч відбудеться в Білому домі у Вашингтоні.

Як відомо, канцлер Ангела Меркель (ХДС) першою з лідерів G7 повідомила, що не прибуде на саміт у червні через  з корона кризу. Зараз Федеральний уряд відреагував на повідомлення про перенесення саміту на вересень та збільшення кількості його учасників не багатослівно. «Ми чекаємо на подальшу інформацію від Сполучених Штатів», – заявив уповноважений уряду в Берліні.

В свою чергу, Австралія запрошення на зустріч G7 сприйняла позитивно. Прем’єр-міністр Скотт Моррісон вже контактував із США з цього питання. З точки зору австралійської сторони: «Зміцнення міжнародної співпраці між однодумцями є цінним в епоху безпрецедентних глобальних викликів».

Президент Франції Макрон перед повідомленням Трампа заявив, що готовий бути на саміті особисто, але при цьому мають бути присутні всі інші учасники. Крім того, з Єлисейського палацу в Парижі було наголошено, що присутність канцлера та єдність європейців важливі для саміту глав держав та урядів «Великої сімки». Більше про проведення саміту G7 від Die Zeit за посиланням – https://cutt.ly/kyLlAEp

Популярні публікації