Огляд зарубіжної преси: Україна і світ

Новий транш від МВФ для України, військова допомога від США, корупційні скандали в Ізраїлі, сутички між Індією та Китаєм в Гімалаях, – про основні події в Україні та світі читайте в нашій рубриці «Огляд зарубіжної преси».

 Пентагон готовий надати додаткову військову допомогу Україні, посилаючись на прогрес у проведенні реформ – 28 травня, 2020

Представники Міністерства оборони США повідомили Конгрес, що уряд України домігся необхідного успіху в ключових реформах, перш за все у протидії корупції, підвищення прозорості та посилення громадського контролю.

Новий пакет допомоги включає в себе радіолокаційні системи, десятки машин швидкої допомоги, обладнання для безпечного зв’язку, а також два патрульних катери, які вважаються особливо важливими з урахуванням напруженості з Росією на Чорному та Азовському морях.

Ініціатива зі сприяння безпеці в Україні опинилася в центрі уваги після того, як адміністрація Трампа попередній транш допомоги Україні, щоб змусити Київ розслідувати справу енергетичної компанії, пов’язаної з сім’єю Байденів, що, зрештою призвело до справи про імпічент Дональда Трампа.

Детальніше про асигнування читайте у повідомленні CNN за посиланням: https://cutt.ly/myFqKi7

Україна очікує схвалення кредиту МВФ на суму у 5 млрд. доларів – 29 травня, 2020

Згідно з очікуваннями, Міжнародний валютний фонд ухвалить кредитний пакет на засіданні ради директорів 5 червня, а перший транш у розмірі 1,9 млрд. доларів буде надано на наступний день.

У інтерв’ю агентству Reuters прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що Україні потрібні кредити, щоб витримати економічний шок, викликаний пандемією коронавірусу, адже, згідно з попередніми дослідженнями, ВВП може впасти на 12% вже у другому кварталі цього року.

Детально читайте за посиланням: https://cutt.ly/UyGr29T

Прем’єр-міністру Ізраїлю загрожує ув’язнення через звинувачення у корупції – 24 травня, 2020

Біньямін Нетаньяху був присутній на першому судовому засіданні у справі, доведення якої може відправити його за ґрати і спричинити глибокі суперечності у політиці держави. Чинний прем’єр-міністр може потрапити у в’язницю більш як на десять років, якщо його провина буде доведена у суді. Його звинувачують у тому, що  він приймає коштовні подарунки, а також має домовленості з ізраїльськими медіамагнатами щодо позитивного піару його особи в ЗМІ та дискредитації опонентів.

Нетаньяху відкидає звинувачення, називаючи їх політичним «полюванням на відьом». Виступаючи в коридорі будівлі суду перед початком слухань, він засудив поліцію і прокурорів, яких звинуватив у спробі позбавити його влади.

«Коли є такий сильний правий лідер, як я, всі прагнуть повалити його», – сказав він в оточенні лояльних міністрів.

На відміну від одного з його попередників, Ехуда Ольмерта, який пішов у відставку після того, як йому мали оголосити звинувачення, Нетаньяху відмовився залишити пост і став першим чинним прем’єром, справа якого потрапила в суд.

Повний текст публікації за матеріалами The Guardian дивіться за посиланням: https://cutt.ly/syPNuKT

В США ввели заборону на в’їзд іноземцям, які подорожують із Бразилії – 25 травня, 2020

Адмінстрація Трампа вважає, що уряд Бразилії не може впоратися з епідемією коронавірусу.

Fox News повідомили, що за даними міністерства охорони здоров’я США, які були опубліковані 24 травня, в Бразилії зареєстровано понад 360 000 випадків зараження вірусом COVID-19, зафіксовано понад 22 тисячі летальних випадків.

Через заборону шквал критики обвалився на президента Бразилії Жаїра Болсонару який, як відомо, є прихильником політики Трампа. Болсонару піддався жорсткій критиці за нехтування принципами соціального дистанціювання і втрату двох міністрів охорони здоров’я менш ніж за місяць, повідомляє The Guardian. Конкуренти Болсонару розглядають таке рішення як приниження, а колишній президент Бразилії сказав, що Трамп не сприймає Болсонару серйозно.

Детальніше за посиланнями: https://cutt.ly/TySy2vD, https://cutt.ly/fySqERG

Китай та Індія перекидають війська на кордон в районі Гімалайських гір – 27 травня, 2020

The Guardian повідомляє, що напруженість між Китаєм і Індією знову загострилася. Китай звинуватив Індію у переміщенні військовослужбовців на спірну територію і розширенні військової авіабази в регіоні. У відповідь, тисячі військовослужбовців Китайської народно-визвольної армії вирушили уздовж східного кордону Ладакха, встановили намети і розмістили транспортні засоби та важку техніку на території, яку Індія вважає своєю.

Агресивна військова демонстрація відбулася після двох сутичок між сторонами 5 і 9 травня в районах навколо озера Пангонг та Північного Сіккіму, в яких було поранено більше 100 військових з обох сторін.

Детальніше про ситуацію на кордоні з Гімалаями читайте тут: https://cutt.ly/CyD2y7q

Сили безпеки Ефіопії звинувачуються в тортурах, виселеннях та вбивствах – 29 травня, 2020

Прем’єр-міністра Ефіопії, лауреата Нобелівської премії миру Абія Ахмеда закликали розслідувати твердження про те, що сили державної безпеки здійснили цілий ряд серйозних порушень прав людини, включаючи катування та незаконні вбивства, з того часу як він прийшов до влади у 2018 році.

Згідно зі звітом Amnesty International, військовослужбовці і поліцейські Ефіопії в двох найбільш густонаселених регіонах затримали понад 10 000 осіб, в результаті чого були вигнані цілими сім’ями зі своїх будинків, деякі з яких були спалені і знищені.

Федеральна влада поки не відреагувала на звіт, в якому основна увага приділяється періоду з січня по грудень 2019 року.

 «З огляду на тривалість періоду, під час якого надходили повідомлення про порушення, я не можу повірити, що вищі посадові особи не знають про те, що відбувалося», заявив The Guardian автор доповіді Фіссеха Теклі.

Детальну інформацію про порушення прав людини в Ефіопії читайте тут: https://cutt.ly/nyGrxe3

Популярні публікації