Інтерв’ю Президента США Дональда Трампа на Fox News, III частина
Перекладач: Євгеній Куценко, експерт Фонду громадської дипломатії

Інтерв’ю Дональда Трампа для телешоу “Hannity”, на телеканалі Fox News. II частину ви можете знайти за цим посиланням.

Шон: Так, і донощику потрібно було б відповісти на питання про його відносини з Шифом та Байденом. Але дозвольте мені запитати Вас ще про 2020 рік. Рекордно низький показник безробіття, з часів 1969 року. Коли минулого разу Ви балотувалися в президенти, Ви сказали, що будете задовольняти потреби меншин. Отже, зараз Ви маєте цей рекордно низький показник безробіття…

Дональд: Приголомшливо!

Ш: …серед латиноамериканців, азіатських американців, афроамериканців, жінок на ринку праці, серед молоді. Тож, яким буде ваше звернення до меншин у 2020 році? Базові показники Вашої кампанії виглядають добре – це можна бачити під час виступів. Що б Ви хотіли сказати тим людям, які, можливо, не голосували за Вас минулого разу?

Д: Показники безробіття серед афроамериканців, латиноамериканців, азіатських американців сягнули рекордно найнижчих точок за всю історію нашої країни. Не просто за 50 років, навіть більше. І ми плануємо продовжувати рухатися у цьому напрямку та перевершити показники. Я думаю, у нас все вийде. Середній дохід домогосподарства зараз просто вражає! Якщо подивитися на показники безробіття та працевлаштування серед згаданих меншин – вони найкращі за всю історії США. Сьогодні анонсували, що ми маємо найбільшу кількість працевлаштованих людей за все існування держави – майже 160 мільйонів людей! Як можна перемогти мене у дебатах щодо цих показників? Вони просто найкращі. Показники бідності для цих груп також найкращі. Я маю на увазі, у позитивному ключі – зменшення кількості людей, які живуть за межею бідності та сподіваються тільки на талони на харчування. Це просто найкращі показники в історії! Можна згадати ще один показник, який тільки-но з’явився – думаю, саме у докладі Moody’s Analytics – дуже цікавій доповіді, у якій було сказано, що я легко переможу. Середній сімейний дохід за президентства Барака Обами становив $975. Це за вісім років! За 8 років президентства Буша – $400. Обидва були президентами два терміни. Я – два с половиною роки правління – і цей показник вже сягає $7000! $5000 плюс $2000 за зниження податків, яке всі отримали. Тобто, Буш за 8 років – $400, Обама за 8 років – $975. Я всього за два з половиною роки перевершив їх у багато разів. $7000 – показник середнього сімейного доходу. Це просто рекорд – такого ніколи не було. А потім вони хочуть оголосити імпічмент! Не сміши мене, Шон. Я не думаю, що люди це підтримають…

Ш: Та чи не останнє слово за народом? За рік Ви будете балотуватися. Люди проголосують…

Д: Так, звичайно. Але передбачається, що імпічмент проголошується за серйозні злочини. А ця чудова розмова…

Ш: Вже шостий тиждень вони планують судове засідання, та через що? Через стенограму?

Д: Я просто не можу уявити, що вони це реально зроблять. Я думаю, це обернеться дуже погано для 40 чи 45 демократів з тих округів, де я переміг при президентських. Знаєте, це одна річ, коли ти вчинив серйозний злочин. А це була просто розмова – нічого особливого. Люди говорять, що це була цілком нормально розмова. Запитайте у Ліндсі Грем, у інших людей, які прочитали стенограму. Це просто якась травестія у нашій країні. Вони роблять таку погану річ, тому що демократи – злі люди, які завжди тримаються разом. Наприклад, коли виносили вотум недовіри Адаму Шифу, «що він зробив?». Він повністю вигадав речі про цю розмову – він зовсім не знав, про що ми говорили насправді. Він описав цю розмову у дуже поганому світлі, коли презентував її перед Конгресом та народом Америки. А коли я оприлюднив реальну стенограму – він сказав: «Ну, я не знаю…Це була просто пародія». Він – корумпований політик. Імпічмент потрібно оголосити йому, а також Ненсі Пелосі. Не можна дозволяти такому відбуватися, якщо це має на меті вплинути на вибори 2020 року! Хтось каже, що це допоможе республіканцям знову відвоювати Палату представників, але це не вихід.

Ш: Хочу запитати Вас про Сирію та Іран. Іран збив дрон у повітрі. Вони брали танкери у заручники. Ви якось сказали про енергетичну незалежність, про Ормузьку протоку…

Д: По-перше, вони не забирали наших кораблів.

Ш: Так, звичайно, не наші. Я хочу запитати: Ормузька протока геополітично вже менш важлива для нас?

Д: Розумієте, зараз там менше наших кораблів, тому що, оскільки я прийшов до влади – тепер ми енергетично незалежні. Цей коментар був зроблений одного дня, тому що вони вже не бачать так багато американських кораблів.

Ш: Щодо Сирії – Ваші рішення піддавалися критиці. На цьому тижні мені здалося, що Ви з Ліндсі сперечалися…

Д: Ні, насправді – все добре, ми маємо спільні спільне розуміння. Ми хочемо повернути наших солдатів додому. Вони мали бути там всього 30 днів. Вони вже там 10 років. Ми перебували в Афганістані протягом 20 років. Ми зменшуємо нашу присутність в Афганістані все більше. Але ж військові повинні були бути в Сирії всього 30 днів! Ще одна річ щодо Сирії – коли я прийшов до влади, ІДІЛ були повсюди. Ви знаєте це краще за будь-кого. Два з половиною роки тому я прийшов та почав викорінювати все те зло. Всі ці заручники – всі вони були затримані за президентства Трампа. Ми знищили багатьох бойовиків ІДІЛ. Аде, знаєте, вони не люблять про це говорити. Ми знищили 100% Халіфату ІДІЛ. Повністю – і всі про це знають. Це не те, що зробив Обама – це був я. Проте, знаєте, час повернути наших хлопців додому. І дуже цікаво, щодо тієї зловісної дводенної битви [про вторгнення Туреччини на територію Сирії]. Я не знаю, чи зробила б Туреччина те, що вона зробила. [якщо б США не вивели війська] Не знаю, чи відійшли б курди. Я провів таку аналогію: це як дві дитини на ігровому майданчику – дай їм хвилинку побитися, а потім зможеш заспокоїти обох. Після цього було набагато легше досягнути угоди.

Ш: Це все через те, що Ви зробили дві речі: по-перше, Ви зняли ті обмеження дієздатності, які встановив Президент Обама; по-друге, Ви бомбили їх, тим самим витіснили. Я хочу дізнатися, якщо б Ви повернулися назад у часі – зараз запитаю, у якомусь сенсі, про Доктрину Трампа – то чи зробили б Ви все те саме? Збільшили силу, зняли обмеження дієздатності – які, на мій погляд, були наче наручники на нашій армії.

Д: Звичайно, 100%. Шон, я часом відвідую військово-повітряну базу у Довері та бачу всіх цих молодих хлопців да дівчат, які повертаються у трунах. Я відвідую Військовий медичний центр імені Уолтера Ріда – я думаю, там ми маємо просто найкращих лікарів у світі – і я бачу цих молодих, гарних людей, але які часто повертаються без ніг, або рук. Я був там минулої п’ятниці, вручав пурпурові серця. І я бачу батьків цих молодих людей – це просто розриває моє серце. Я сиджу в Овальному кабінеті та підписую листи батькам. Текст листа ніколи не повторюється – ми маємо робити їх різними. Тим паче, що їх все одно звіряють. Цікаво, що сім’ї можуть бути з різних частин країни, але вони іноді збираються, щоб вшанувати пам’ять загиблих дочок та синів. Я не хочу, щоб вони читали листи, написані під копірку. Це дуже важливо для мене, щоб всі вони були різними – це щось особливе.

Ш: Хочу запитати Вас про наступне. Ми починаємо війни, політизуємо їх. А потім ми «одягаємо наручники» на нашу армію. В’єтнам, Ірак, Афганістан – все заходить в політичну площину. Чи буде нашим наступним кроком – нове покоління зброї для атаки та оборони?

Д: Ми виробляємо найрозвинутішу зброю, яка коли-небудь існувала. Ми виробляємо найкращі снаряди, найкращі ракети, все найкраще. Наш ядерний арсенал найбільший, ніж він коли-небудь був. Наразі ми навіть збільшуємо виробництво ядерної зброї – звичайно, я цього не хочу, але Росія не грала чесно в рамках нашої угоди. Саме тому ми з неї вийшли. Я думаю, що дуже скоро ми зустрінемося з Росією та Китаєм, щоб розробити нову ядерну угоду, щоб ми не продовжували це божевілля. Зараз США має найбільший ядерний арсенал у світі. Росія посідає друге місце, Китай – третє. Це дуже дорого та дуже небезпечно. Наразі ми ведемо перемовини з Росією та Китаєм щодо цього. Під час підписання останньої торгівельної угоди з Китаєм я сказав, що нам слід було би зібратися разом та встановити якусь межу. Нам не потрібно 10 000 боєголовок, потрібно мати ліміт. Росія та Китай про це говорять, і я радий нашому прогресу у цьому питанні.

Ш: Проте, нам потрібно бути впевненими, що ці домовленості виконуються.

Д: Звичайно, 100%. Розумієте, це я вийшов з угоди – не вони. Я це зробив, тому що ми дізналися, що вони робили речі, які не мали б робити. Ми мали цей договір щодо ядерної зброї, де було багато різних обмежень. Але ми були єдиними, хто звертав на них увагу. Це нечесно! Тепер вони знають, що ми вже інша країна. Я думаю, що тепер Росія і Китай забажають підписати угоду. Я думаю, це буде грандіозна угода, тому хочу її підтримати.

Ш: Я здивований, що Ви не вдарили по Ірану.

Д:  У нас було достатньо доброї волі. Вони збили один дрон, потім ще один. Людей в дронах не було. Але ми стрималися. Вони атакували Саудівську Аравію. Ми відправили свої війська на захист Саудівської Аравії, а вони за це платять. Такого ще ніколи не було. Ми сказали – якщо хочете захисту, то платіть. У них немає нічого, окрім грошей, тому вони платять. Ми надіслали свої війська, добре захищаємо їх, одночасно збільшуємо свій капітал. Знаєте, коли я був обраний у президенти, Хіларі Клінтон говорила, мовляв, я почну Третю світову війну. Що ж, насправді у мене є витримка. Багато інших людей могли б просто атакувати у відповідь, але я виграв економічно.

Ш: Тому що Ви не атакували.

Д: Саме так, ти розумієш.

Ш: Ми бачили, що Ви зробили з ІДІЛ…

Д: Я його винищив. Ви також бачили, як я направив 58 ракет «Томагавк» прямо в серце Сирії та знищив їх цілу базу. До речі, це те, що б Президент Обама ніколи не зробив – він просто накреслив «червону лінію» на піску, але ніколи не діяв. Саме тоді до конфлікту приєдналися всі інші, включаючи Росію. І це був дуже важливий момент. Він сказав про цю «червону лінію», але нічого не відбулося. Вони використали хімічну зброю та вбили 500 немовлят та дітей. Але він нічого з цим не зробив. Це був дуже ганебний момент в історії нашої країни. Проте, я зробив – я прийшов до влади та дуже сильно вдарив по ним.

Ш: Останнє питання. Я знаю Вас вже достатньо довго. Ви живете боротьбою, змаганнями. Ви сказали мені і приватно, і привселюдно, що хочете, щоб наші обіцянки виконувалися. Я підозрюю, що саме про це і буде Ваша кампанія. Весь цей процес імпічменту, що зараз відбувається. Чи Вам взагалі є до цього діло, якщо Ви виграєте у листопаді 2020 року? Чи важливе Вам питання імпічменту? Звичайно, за винятком того, як Ви сказали, що це шкодить країні.

Д: Я хочу перейматися цим, але зверніть увагу на наступне. Ми провели грандіозну роботу. Наша економіка – найкраща за всю історію. Економіка Китаю послабилася. Якщо б обрали Хіларі Клінтон, то Китай вже давно був би економікою №1 у світі, а зараз вони навіть і не близько. Ми піднялися на трильйони доларів, коли Китай трильйони доларів втратив. Коли зі мною говорив лідер Китаю, нещодавно, то він привітав мене з надзвичайно добре виконаною роботою. Він сказав, що ніколи не очікував, що таке станеться. Не забувайте, що Китай платить нам десятки мільярдів доларів завдяки тарифам і це має величезний вплив на Китай. Це зовсім нічого не коштувало нам, тому що це спричинило девальвацію їх валюти, вони витратили дуже багато грошей. Це нічого нам не коштувало, а вони залишилися ні з чим. Тим не менш, лідер Китаю привітав мене з успіхами в економіці. Якщо б Хіларі Клінтон була президентом, ми б вже були другою економікою у світі. Зараз ми настільки попереду Китаю, що, якщо з нами будуть працювати розумні люди, то Китай ніколи не перевершить США.

Ш: Я впевнений, що у Вас все вийде, адже я знаю Вас вже дуже давно. Пане Президенте, я не затримаю Вас ні на хвилину більше. Дякую за інтерв’ю, сер!

Д: Дуже дякую Вам!

Шановні читачі, ми сподіваємося, що цей переклад був інформативним та цікавим для вас. Більше матеріалів на наших сторінках у Facebook та Telegram. Приєднуйтеся!

Популярні публікації