Інтерв’ю Президента США Дональда Трампа на Fox News, I частина
Перекладач: Євгеній Куценко, експерт Фонду громадської дипломатії

Розмова Володимира Зеленського та Дональда Трампа викликала неабиякий ажіотаж преси. Куди гірше, вона була одним із головних причин початку процесу імпічменту  Президента США! Щоб відповісти на гострі питання американської політики, 21 жовтня Дональд Трамп дав інтерв’ю для телешоу “Hannity”, на телеканалі Fox News. Щоб краще розібратися у позиції Президента щодо цього скандалу, а також дізнатися про загрози імпічменту, Фонд громадської дипломатії пропонує вам переклад вищезгаданого матеріалу!

Оригінал тексту можете знайти за посиланням. Увага! Це – авторський переклад, формулювання та вибір слів може відрізнятися від прямого перекладу.  [Примітки автора знаходяться у дужках та виділені курсивом]

Шон: Пане Президенте, дякую за виділений для нашого інтерв’ю час!

Дональд: Дякую Вам!

Ш:  За ці декілька років я провів з Вами багато інтерв’ю. Зараз я хочу зробити те, чого ніколи не робив раніше. Я хочу прочитати цю стенограму, тому що всі тільки і говорять про неї, про донощиків…

Д: Якщо Ви бажаєте, то я не проти.

Ш: Так, отже. Спочатку ви вітаєте один одного, говорите про відносини. [далі читає текст стенограми] «Я б хотів, щоб Ви зробили нам послугу. Наша країна пережила дуже багато. Україна багато знає про це. Я б хотів, щоб ви з’ясували, що сталося з цією всією справою. Кажуть, це були Crowdstike. Гадаю, що Україна має цього багатія та сервер. Ця ситуація має дуже багато деталей. [справа йде про те, що Трамп вважає, що одним із засновників компанії Crowdstrike є українець. Crowdstrike займалися розслідуванням справи злому сервера Національного комітету Демократичної партії США під час виборів 2016 року]. Я б хотів, щоб Генеральний прокурор зателефонував Вам або комусь з Ваших людей, щоб нарешті дістатися до суті цієї справи.»

Д: Просто щоб Ви зрозуміли, що все добре. Якщо ми дивимося на президентські вибори 2016 року – вони були катастрофою. Ми з моєю адміністрацією пройшли крізь пекло. Життя деяких людей були просто знищені. Але ні одна людина не була задіяна у змові. Не знайшли ніяких фактів змови або чогось іншого. Але люди все одно постраждали. Був сервер – сервер DNC, справою злому якого спочатку займались не ФБР, а Crowdstrike. Його згадування у розмові ніяк не пов’язано з виборами 2020 року, а було згадано лише у зв’язку з минулими виборами, які були катастрофою. І це було дуже несправедливо. Навіть після 2-2,5 років розслідування вони не знайшли доказів змови, нічого.

Ш: Так, було проведено 4 розслідування: ФБР, Постійного спеціального комітету Палати представників США з розвідки, двопартійного Сенату та Розслідування Мюллера.

Д: Саме таке, їх було дуже багато. Все, що вони робили – це розслідували. Тим не менш, наразі ми маємо одну з найбільш успішних Адміністрацій в історії – це точно. Отже, коли ви бачите все, що відбувається, всі ці жахливі речі, потім чуєте про Україну – і я впевнений, ви також знаєте ці чутки: про те, що Клінтон була задіяна; про те, що вони мають того, хто написав неправдиве досьє – чи була ця персона з України? Ось ці всі речі, що сталися – я хотів би, щоб Генеральний прокурор з’ясував, що насправді відбулося. Знаєте чому? Ми переслідуємо корупцію. І я чув, що Грег Джарет та багато інших людей говорять, що це є моїм обов’язком. Не питання в тому, можу чи не можу я це робити. Ми маємо обов’язок розслідувати корупцію. Я думаю, що це була дійсно корупція. І якщо Україна має якусь інформацію про вибори 2016 року, вони б мали нам її передати. Всі з цим погоджуються. Коли я слухаю експертів на твоєму шоу, або інших експертів – всі говорять, що я маю обов’язок це робити. Тож, я маю друга – дуже гарного юриста – він прочитав текст тієї розмови (а це була дуже гарна розмова, яку дослівно переписали – це не був лист) та запитав мене: «Чи ти розумів, що це буде документом, який будуть аналізувати?». Я відповів, що ні, але ви маєте розуміти – є багато різних недоброзичливих людей, отже або цю розмову знімають на камеру, або записують текстом. І я можу це зрозуміти. Тож ми маємо стенографів – людей, які ретельно записали цю чудову розмову. Ще одна річ: коли я розмовляю з лідерами держав або будь-ким, я завжди припускаю, що Державний департамент (думаю, Майк Помпео, а також багато інших людей) також на лінії. Ви дійсно думаєте, що я скажу щось неправильне, коли на лінії 25 чи 30 інших людей? Деякі слухають задля освітніх цілей, деякі люди приєднуються, тому що є членами Державного департаменту. Отже, дуже багато людей прослуховують дзвінки такого типу. Найбільше, що я зробив у ситуації з цим дзвінком, Шон, так це миттєво оприлюднив його, адже з’явився донощик, котрий говорив жахливі речі про цей дзвінок. Здається, вони сказали, що у цій розмові було 6 чи 7 «quid pro quos» [«послуга за послугу»], і це була дуже жахлива розмова. А я кажу, що в ній зовсім не було нічного поганого. Що трапилось потім? Президент України сказав, що це була цілком нормальна телефонна розмова. Не було ні тиску, ні чогось ще. Хтось з його людей також підтвердив, що все було нормально. Вони навіть повністю не розуміли, про що ми розмовляли. Вони навіть вже не говорять про це, тому що розмова була цілком нормальною – тут ні про що говорити.

Ш: Думаю, те, про що Ви говорите далі у розмові, підтверджує Вашу думку: «…Як Ви вчора побачили, весь нонсенс закінчився дуже поганим виступом Роберта Мюллера. Некомпетентний виступ, але люди говорять, що багато чого почалося саме з України. Будь-що, що ви зможете знайти по цій справі – є дуже важливим». Тож моє питання..

Д: Це дійсно так, все закінчилося невдалою виставою. І все це після більш ніж 2 років розслідування, під час якого вони витратили 45 мільйонів доларів, чи щось таке. Вони виписали 2500 повісток до суду, мали 500 свідків. А все, скоріше за все, через те, що сказала Хіларі Клінтон: те ж саме, що вона зробила з Тулсі Габбард та Джил Штейн – вона сказала, що Джил Стейн – російський актив. Так, я не знаю Джил Штейн. Я знаю її як еколога. Та, скоріше за все, як гарну жінку. Але останнє, ким вона може бути, так це російським агентом. Я також не знаю Тулсі Габбард персонально, але я точно знаю, що вона не російський агент.

Ш: Я хочу показати Вам ось це. Зараз ви побачите на екрані. «Українські спроби саботувати Трампа завдали зворотній вогонь» – це було 11 січня, 2017 року. На той час ви ще не пройшли церемонію інавгурації?

Д: Саме так.

Ш: Ця стаття говорить про те, як Україна співпрацювала з Хіларі, щоб вплинути на вибори. Щодо цього, то Ви, як Президент, не думаєте, що це було іноземне втручання у вибори США? Ми 2 роки слухали про змову Трампа та Росії. Вони ігнорують досьє, тим часом Україна визнає, що допомогла Хіларі.

Д: Що ж, досьє було повною ганьбою. Досьє було неправдивим, і це доведено. Ви всі знаєте, як це було зроблено. Тож, вони проводили розслідування. Але перед тим вони створили неправдиве досьє на мене. Вони спробували оприлюднити його перед виборами, щоб вплинути на них. Я не знаю, як це їм не вдалося. Я б сказав, що це єдине, за що я поважаю пресу – вони відмовилися публікувати його перед виборами, адже це могло на них дещо вплинути. Я думаю, вони точно створили це досьє, щоб оприлюднити його до виборів – подивіться на людей, які його розробили, звідки вони походять. Подивіться на дружину чоловіка, який працює – я навіть не буду називати на ім’я – у Міністерстві юстиції. Вона отримує заробітну плату від компанії, про яку Роберт Мюллер «ніколи не чув», як він сказав у своєму свідченні.

Ш: Fusion GPS?

Д: Просто задумайтесь над цим. Він ніколи не чув про цю фірму. Вони запитують: «Ви знаєте щось про Fusion GPS?». Він відповідає: «Ні, не знаю, про що ви». І це після розслідування, на яке витратили 45 мільйонів доларів!

Ш: Він не знав, що адвокат Хіларі Клінтон з Фундації Клінтон знаходиться у його команді…

Д: Послухайте. Вся ця справа – повна ганьба, вони зруйнували життя купи людей. Це була тотальна корупція. А зараз ми побачимо, чим все закінчиться. Дозволь мені сказати тобі, Шон: це ніколи не повинно більше трапитися з нашою країною. І це ніколи більше не повинно трапитися з президентом. Дивись, The Washington Post публікує історію, здається, декілька годин після інавгурації, буквально говорячи: «тож імпічмент починається». Але однією з найгірших речей, навіть до розслідування Мюллера, були Страк та Пейдж, двоє коханців. Один з них повторював: «Вона [Хіларі Клінтон] переможе! 100 мільйонів до 1, що вона переможе! Але, якщо ні – ми перейдемо до «страхового полісу». Коли він сказав про «страховку», то це значить, що те, що відбувається зараз – і є та сама «страховка»?! Я думав, що все закінчилося після першої смішної справи Мюллера. Але, знаєте, це просто ганьба! Коли The Washington Post публікує такі матеріали, критикує тебе, закликаючи людей до імпічменту. Розумієте, і так кожна стаття – не важливо, що ти робиш; не важливо, як добре ти це робиш, навіть якщо до тебе ніхто краще й не робив. У нас найкраща економіка. Ми маємо найкращі показники безробіття та працевлаштованості. Ми маємо просто все найкраще. Ми перебудували нашу армію. Разом зі всім тим, що ми зробили: зменшення регулювань, найбільше зменшення податків в історії; енергетика – наразі ми енергетично незалежні. Саме тому наші кораблі зараз не підривають у Перській затоці. Отже, є дуже багато гарних речей, але медіа ніколи не опублікує нормальну статтю. Не важливо, що ти робиш – і так завжди. Це нечесні люди. Вони говорили про імпічмент вже в день інавгурації, Шон!

Ш: Отже, ця історія почалася з дня інавгурації. Ми вислуховували це все протягом 2017 року, весь 2018 рік, зараз ми тут. Тим часом, щодо змови з урядом. Ця стаття Politico говорить: «Україно-американський агент, який консультував Національний комітет Демократичної партії, зустрівся з високопосадовцями в Посольстві України у Вашингтоні, для того, щоб розкрити зв’язки між Трампом, Манафортом та Росією». Це втручання сталося до того, як…

Д: Звичайно, це сталося. ФБР почало розслідування справи щодо мене ще задовго до дня виборів. Вони винюхували ще задовго до виборів 8 листопада, Шон. Була ситуація, коли сенатори та інші високопосадовці сказали: «Нам здається, що на вас працює китайський шпигун». Ви знаєте, про кого я говорю – Даєна Файнштайн мала шофера, який працював на неї дуже багато років. Вони сказали їй, що «послухай, скоріше за все, на тебе працює китайський агент». І вона його просто звільнила [без розслідувань ФБР над сенаторкою]. До мене ж такого ставлення немає, зовсім. Те, що вони роблять [щодо розслідувань справ Трампа] – це ганьба. Я точно знаю, що такого ніколи не повинно статися з ще одним президентом. Особливо через те, що сталося з людьми, які на мене працювали – вони були хорошими людьми – але вони мали витратити купу грошей, намагаючись виплатити юридичні витрати на адвокатів та інші стягнення. Вони прийшли до Вашингтону, щоб робити фантастичні речи – працювати над охороною здоров’я, багатьма іншими сферами. Я завжди кажу, що в них горіли очі. Але вони пішли з Вашингтону зовсім понівечені. І все це були чистої води неправдиві звинувачення. А потім ми маємо Хіларі Клінтон, котра 2 дні тому сказала, що Тулсі Габбард – російський актив, а Джилл Штейн – російський агент. Мені знадобилося два з половиною роки [щоб виправдати себе від таких звинувачень]! Я б тільки мріяв, щоб вона сказала це раніше, щоб всі зрозуміли, що вона просто божевільна. Вона божевільна! Це все почалося задовго до дня виборів, і ми витратили на це два з половиною роки, Шон! Коли у вересні Президенту Обамі говорили про російське втручання, він не хотів нічого з цим робити, тому що він думав, що переможе Хіларі. Але ніхто про це не говорить. Ніхто не піднімає шуму навколо того, як він свого часу прошептав Президенту РФ: «…побачимося після виборів». Такий собі подвійний стандарт. А зараз ми маємо багато людей Обами та Клінтон, а також «ніколи-трампівців» від Буша. Знаєте, я можу зрозуміти, чому Буш не дуже мене полюбляє – це тому що ми взяли і перемогли і сім’ю Клінтон, і сім’ю Буша. Ми перемогли ці дві, можна сказати, династії. Тому вони не дуже добре до мене ставляться. Проте, ми добре справляємося. Беручи до уваги всі ці звинувачення, з якими ми боролися вже два чи три рази – зараз все починається знову. Але зараз все починається через повністю нормальну розмову з дуже гарним джентльменом. Коли я перечитав цю розмову – я так і подумав, що вона чудова. Я знав це і до того, але хотів перевірити – раптом я дійсно сказав щось не те. Тим не менш, я відразу оприлюднив цю розмову. Тож, ми маємо точну копію цілком нормальної розмови, записаної професіоналами. І ви вже не чуєте нічого від «інформатора», тому що він лив бруд саме на цю розмову.. Точно так само, як Адам Шиф вигадував речі про цю розмову: він заявив, що знайшов 7 чи 8 цих «quid pro quos»!

Ш: Я саме хотів запитати Вас про це..

Продовження ви зможете знайти дуже скоро, у наступній статті!

Популярні публікації