Бразилія не віддала для ЗСУ снаряди до Leopard 1A5 та Gepard, а тепер не зможе продати свої БТР Guarani

У цих бронемашинах використовуються німецькі комплектуючі, Берлін скористався можливістю ввімкнути експортний контроль.

Федеральне управління з економічних питань та експортного контролю (BAFA) Німеччини заборонило продавати Філіппінам 28 бронетранспортерів Guarani 6×6 бразильського виробництва. Заборона була накладена уже в той момент, коли перші п’ять бронемашин вже були готові до відправки замовнику із цехів заводу Iveco Defence Vehicles в Бразилії.

Формальна причина – у бразильських Guarani використовуються елементи німецького виробництва, і перш ніж укладати контракт, Бразилія не узгодила всі юридичні моменти із Німеччиною як постачальником комплектуючих. Про це йдеться в публікації порталу Infodefensa.

Відомо, що в бразильських Guarani використовуються німецькі елементи, які відповідають за роботу ходової частини, зокрема трансмісія ZF. Між Бразилією та Німеччиною насправді не вперше виникають «тертя» в питаннях експортного контролю військової техніки: наприклад, декілька років тому бразильці були вимушені відмовитись від німецького шасі MAN, та використати чеське шасі Tatra для своїх реактивних систем залпового вогню Astros саме тому, що з Берліном не вдалось узгодити усі юридичні моменти.

Але, як припускають автори Infodefensa, в історії з контрактом на експорт бронетранспортерів Guarani з Бразилії до Філіппін насправді зіграв інший фактор. Берлін просто вирішив «пригадати» бразильцям, що ті відмовились віддати свої снаряди до Leopard 1A5 та «зенітних танків» Gepard з подальшою передачею для ЗСУ, посилаючись на своє бажання «не злити» Росію, яка дає Бразилії 22% необхідних міндобрив. Тим більш, німці вибрали найбільш дошкульний момент сказати своє «ні», бо насправді контракт на бразильські бронемашини для Філіппін був укладений насправді ще в 2020 році.

Цікаво, що насправді найбільш складні елементи для виробництва БТР Guarani для Бразилії поставила ізраїльська Elbit System – башти, системи управління вогнем та система управління боєм Torch-X, радіосистеми E-Lynx, інтегровані приціли для командира та навідника, системи життєзабезпечення тощо. Тим більш, що Ізраїль очевидно вважає для себе Філіппіни одним із перспективних ринків для своєї оборонної продукції.

І водночас – поки невідомо, щоб ізраїльтяни публічно заперечували проти «стоп», вираженого від Берліну. Можливо тому, що Німеччина для Ізраїлю – ще більш важливий покупець оборонної продукції, особливо того, що стосується комплексів активного захисту для танків Leopard 2A7 чи протитанкових ракет MELLS, ліцензійної копії Spike.

Джерело: Defense Express

Популярні публікації