Підсумки панельної дискусії на тему: “Україна в розрізі геополітичної стратегії США”

4 липня відбулась панельна дискусія на тему: “Україна в розрізі геополітичної стратегії США”, яка привернула увагу представників науково-дослідних інститутів та різних політичних організацій.

Експертами заходу став Віктор Андрусів – виконавчий директор Українського інституту майбутнього, аналітик Інституту світової політики Микола Бєлєсков та аналітик Фонду Громадської Дипломатії Олександр Гнидюк. Модератором виступив директор Фонду громадської дипломаті Найчук Антон. Обговорення стосувалось ключових тенденцій в двосторонній співпраці, перспектив виділення Україні летального озброєння та налагодження комунікацій вітчизняного істеблішменту з адміністрацією Дональда Трампа. Спікери означили головні тези резонансного законопроекту щодо продовження санкцій проти Росії та Ірану у зв’язку з діями, які, за твердженням американської сторони, межували з кіберзлочинністю по-відношенню до США.

Експерти дійшли висновку, що результати візиту П. Порошенка до Вашингтону стали однозначно позитивними і можуть дати окремі дивіденди  напередодні саміту G 20 в рамках якого відбудеться зустріч Д. Трампа з В. Путіним. В контексті більш активного залучення США до переговорного процесу щодо врегулювання конфлікту на Сході України було визначено, що відсутні передумови до розширення Нормандського формату за рахунок США. Натомість, лідери Німеччини та Франції зможуть активізувати свої дії для вирішення конфлікту. Віктор Андрусів зазначив, що Україна має реальні перспективи отримання летального озброєння від США у 2017 році.
Під час дискусії було акцентовано увагу на відсутності системної та фахової роботи української дипломатії на американському векторі та наявності різних груп впливу, які лобіюють свої інтереси за рахунок рівнозначної дискредитації.

Визначимо, що подібне обговорення – це лише початок ґрунтовної роботи з дослідження геополітичної кон’юктури сучасності та розробки подальших рекомендацій для України.

Переглянути більше фото