9-10 жовтня в стінах ІМВ було проведене Інституційне моделювання НАТО.

9-10 жовтня в стінах ІМВ було проведене Інституційне моделювання НАТО.

Захід відбувся під керівництвом викладача Андрущенко Світлани Вікторівни з ініціативи студентів інституту: Лежаніної Лоліти (2МК), Ковальчук Олени (2МЕВ), Ташакова Костянтина (2МБ) та Кіскіної Владислави (2МК). Подія відбулася за підтримки Фонду Громадської Дипломатії, посольства Литовської республіки в Україні та Центру Інформації та Документації НАТО в Україні.

Модель НАТО – це симуляція роботи Північноатлантичної ради НАТО, яка дозволила студентам ознайомитися з інформацією щодо діяльності даної організації, а також, отримати дипломатичні, ораторські, лідерські навички та попрактикуватися з англійської мови в нестандартних умовах.
У рамках дводенного заходу, в перший день, були проведені лекції та презентації, що надали учасникам моделювання інформацію щодо роботи Північноатлантичної ради.

На захід були запрошені відомі особи – експерти з обговорюваної теми:

  • Найчук Антон Антонович − директор Фонду Громадської дипломатії;
  • Барбора Маранкова – Директор центру інформації та Документації НАТО;
  • Тадас Вальоніс − Міністр-радник посольства Литовської республіки в Україні;
  • Вікторія Вдовиченко − асоційований експерт-дослідник зовнішньої політики Італії;
  • Віктор Пейчев – другий секретар Департаменту Європейського Союзу і НАТО в Міністерстві закордонних справ України;
  • Мовчан Микола Петрович − заступник міністра молоді та спорту з питань європейської інтеграції.

В другий день, учасники моделювання, безпосередньо, спробували себе в ролі делегатів 29 держав-членів альянсу, які намагалися досягнути консенсусу в вирішенні кризових ситуацій сьогодення. Основної темою засідання була мілітаризація Чорного моря.

Захід був організований, перш за все, для студентів ІМВ, а також для інших студентів київських та харківських університетів.