16-17 листопада в Інституті міжнародних відносин відбулося Моделювання ООН

16 та 17 листопада в Інституті міжнародних відносин відбулося Моделювання Організації Об’єднаних Націй. Учасники з різних університетів Києва взяли участь у традиційному відтворенні роботи органів ООН.

Модель ООН – це інтелектуальна рольова гра. Кожному учаснику призначають державу, інтереси якої він має відстоювати. В якості делегатів учасники моделюють засідання справжніх органів системи ООН.

Гра триває два дні. Під час першого дня учасники-делегати представляють позиції своїх країн стосовно заданої теми та обговорюють її. Другий день присвячений роботі над резолюцією. Дебати та прийняття резолюції максимально наближені до реальної роботи комітетів ООН.

 

 

Цього року учасники могли спробувати свої сили у двох комітетах: Рада Безпеки ООН (англійською) та Економічна і соціальна рада ООН (українською). 15 делегатів Ради Безпеки обговорили проблему укладення нової Антарктичної угоди, яка перерозподілить ресурси між світовими державами в 21 столітті. Питання ЕКОСОР було не менш цікавим: 30 учасників Моделі обговорили питання офшорів міжнародних корпорацій.

 

 

Відкриття Моделі ООН 16 листопада відвідав пан Пабло Матеу — Представник Управління Верховного Комісара ООН у справах біженців в Україні, який виступав від імені Представництва ООН в Україні. Також на відкритті були присутні представниця Моніторингової Місії ООН з прав людини Ірина Яковлєва,  Голова Молодіжної консультативної групи ООН Єлизавета Федоровська, та спеціалістка з комунікацій Представництва ООН Анна Мисишин.

 

 

Головні організатори Моделювання ООН ІМВ – Захар Процюк та Кухарська Єлизавета – впевнені, що подібні заходи як ніколи необхідні сьогодні. Саме так студенти можуть дізнатися більше про роботу ООН, яка збільшила свій вплив за останні роки в Україні, а також відточити навички дебатів та знання дипломатичного протоколу.

Крім цього, захід не був би таким вдалим без підтримки Світлани Андрущенко, Антона Кориневича, головного партнера заходу Фонду Громадської Дипломатії та його директора Антона Найчука, а також інформаційного партнера Платформа Нової Дипломатії.