Цільова програма «Громадська дипломатія у дії: Балто-Чорноморський союз»

Міжнародний політичний процес сьогодення актуалізує регіональні міжнаціональні об’єднання як прогресивний елемент проектування архітектури міжнародних відносин. У зазначеному контексті, особливим потенціалом відзначається геополітична концепція «Балто-Чорноморський союз», яка може стати новим етапом розвитку європейського політичного простору та відкрити Україні «вікно» для реалізації ключової зовнішньополітичної стратегії  – європейської інтеграції.

Мета цільової програми «Громадська дипломатія у дії: Балто-Чорноморський союз» полягає у створенні багатофункціональної дискусійної платформи для представників експертного середовища, політичного істеблішменту, бізнес-кіл і громадянського суспільства, яка дозволить забезпечити систематичне обговорення актуальних питань у міжнародній площині, налагодити недержавний канал комунікації між провідними аналітичними центрами регіону та розробити дієві механізми практичного втілення концепції «Балто-Чорноморського союзу» з метою надання подальших рекомендацій для органів державної влади потенційних учасників регіонального об’єднання.

Реалізація цільової програми передбачає 3 етапи, які визначають характер та напрям здійснення системної роботи для досягнення спільної мети.

І етап. Здійснюватиметься формування постійно діючого експертного майданчика, який буде відкритий для участі представників громадського сектору, дослідницьких установ, навчальних закладів та політичного істеблішменту, які спеціалізуються на балто-чорноморській проблематиці. Майданчик функціонуватиме у форматі круглих столів, дискусійних панелей, конференцій, онлайн вебінарів, тощо. У ході тематичних зустрічей експерти працюватимуть над систематизацією проблемних аспектів практичного втілення концепції Балто-Чорноморського союзу, визначатимуть механізми їх ефективного подолання задля поглиблення міжнародних контактів і економічних зв’язків в рамках регіону, займатимуться оптимізацією роботи експертного майданчика та окреслюватимуть нові вектори взаємодії, здатні розкрити потенціал Балто-Чорноморського союзу.

ІІ етап. На організаційному рівні експертний майданчик буде поділений на три підгрупи: політична, культурно-історична и економічна. Такий підхід дозволить ефективно структурувати здійснювану роботу та конкретизувати її результати на кожному окремому фундаментально важливому напрямку.

ІІІ етап.  Діяльність майданчика максимально спрямовуватиметься на створення ефективного аналітичного продукту, який визначатиме успішність практичних результатів роботи цільової програми. До основних пріоритетів програми відноситься:

  • поширення та популяризація концепції Балто-Чорноморський союз в Україні та закордоном;
  • пошук благодійників, які готові фінансувати заходи, розроблені в рамках роботи цільової програми;
  • сприяння розвитку транскордонного співробітництва на рівні органів місцевого самоврядування країн регіону;
  • вироблення ефективних рекомендації для вищих органів державної влади щодо поглиблення міжнаціонального партнерства в рамках Балто-Чорноморського союзу;
  • налагодження ефективних каналів комунікації між експертним середовищем та політичним істеблішментом;
  • створення бізнес-хабу для представників малого і середнього бізнесу країн регіону задля розробки недержавних проектів економічного співробітництва та поглиблення торгових зв’язків;
  • формування незалежної інформаційної платформи, здатного ефективно висвітлювати актуальні питання міждержавної і громадської взаємодії;
  • організація тренінгів, майстер-класів та факультативних занять для молоді і громадських активістів задля обміну досвідом та розширення партнерства на рівні навчальних закладів і громадського сектору;
  • реалізація програм культурно-історичного співробітництва та подолання існуючих соціально-політичних протиріч.Запрошуємо до спільної роботи в рамках цільової програми «Громадська дипломатія у дії: Балто-Чорноморський союз». Очікуємо на конструктивні ініціативи та ефективну співпрацю.За громадською дипломатією майбутнє!
Поділитись